Vaikų finansinio raštingumo ugdymas (Vilniaus Lazdynų mokykla)

2019-05-13     Autorius:  Svetainės MOKYTOJAVilniaus Lazdynų mokykloje šių metų kovo mėnesio paskutinė savaitė buvo paskelbta Vaikų finansinio švietimo savaite.

Finansinio raštingumo ugdymas – viena kertinių „Swedbank“ socialinės veiklos krypčių, nuosekliai vykdoma jau ne vienerius metus. Vilniuje, centrinėje „Swedbank“ būstinėje, esančioje Konstitucijos prospekte, įrengta interaktyvi ekspozicija ,,Finansų laboratorija“, kurioje moksleiviai kviečiami susipažinti su pagrindinėmis ekonomikos ir asmeninių finansų valdymo temomis. Tai pirmoji tokio pobūdžio edukacinė erdvė Lietuvoje.

Informacinių technologijų mokytojos E. Stasiulevičienės iniciatyva į netradicinę karjeros planavimo ir finansinio raštingumo pamoką ,,Finansų laboratorijoje“ buvo pakviesti ir Vilniaus Lazdynų mokyklos 5a, 5l bei 6l klasių mokiniai su savo auklėtojais I. Diržiumi, S. Liutkevič ir J. Kuzmicka. Čia mokiniai, pasitelkę interaktyvius išmaniuosius ekranus ir virtualius žaidimus, susipažino su pinigų istorija, efektyviu išteklių panaudojimu, biudžeto planavimu, taupymo svarba, atsakingu skolinimusi. Edukaciniai žaidimai pristatė moksleiviams pagrindinius asmeninių finansų valdymo ir mainų principus. Taigi interaktyvi ir patraukli ,,Finansų laboratorijos“ programa puikiai tiko 5-6 klasių mokinių finansiniam švietimui, nes žinios buvo perteikiamos žaidimo forma.

Edukacinės ekskursijos po „Swedbank“ būstinę metu mokiniai galėjo pamatyti anksčiau Lietuvoje cirkuliavusią nacionalinę valiutą – litus, buvusias ir esamas AB Swedbank kredito korteles, susipažinti su darbo sąlygomis banke: posėdžių sale, valgykla, darbuotojų ir jų vaikų poilsio zonomis.

Susidomėjimas ,,Finansų laboratorija“ ir ekskursija po banką pranoko lūkesčius. Tai tik patvirtina, kad finansinių žinių poreikis yra didžiulis.

,,Swedbank“ propaguoja jaunimo finansinio raštingumo didinimo idėjas ir siekia, kad moksleiviai, baigę mokyklą, mokėtų tvarkyti savo finansus ir žinotų, kaip išmintingai elgtis su pinigais. Manau, projektas ,,Finansų laboratorija“ ir ekskursija po centrinės „Swedbank“ būstinės erdves svariai prisideda prie Lietuvos moksleivių finansinio sąmoningumo stiprinimo ir didesnės visuomenės gerovės.

5a kl. auklėtojas Irmantas Diržius