Unikali ikonų paroda Lietuvos sostinėje

Spausdinti Įkelti informaciją
2019-04-24     Autorius:  Svetainės MOKYTOJA

Saulėtą balandžio rytą kartu su ID klasės gimnazistais išvykome į Vilniaus Bažnytinio paveldo muziejų. Čia apžiūrėjome neseniai atidarytą parodą „Atradimai: Markučių Šv. Barboros koplyčios fasado ikonos“, kurioje pirmą kartą buvo pristatyti Literatūrinio A. Puškino muziejaus darbuotojų atrasti septyni unikalūs ant cinko skardos tapyti šventieji, vaizduojantys Melnikovų-Puškinų šeimos globėjus. Manoma, kad dvejose neišlikusiose ikonose buvo pavaizduoti Šventas Mikalojus ir Šventa Natalija.

Šių ikonų autorius nėra žinomas, tačiau galima daryti prielaidą, jog tai žymus Vilniaus ikonų tapytojas Georgijus Molokinas. Iš gidės pasakojimo sužinojome, kad skardą jis pasirinko neatsitiktinai – ji ilgaamžiškesnė nei medis ir labiau tinka pastato išorei puošti. Nukentėję ne tik nuo laiko ir oro sąlygų, bet ir suvarpytos kulkų, ikonos yra restauruotos ir vėl džiugina visus norinčius jas pamatyti. „Pamačiau ikonas, labai patiko“,- sakė gimnazistė Danielė Gurskytė. „Patiko viskas, ypač auksinės ikonos,“- pritarė jai klasės draugas Lukas Gustas.

Po parodos dar ilgokai vaikščiojome po Vilnių, grožėjomės puikiu Senamiesčiu, įsiamžinome prie A. Puškinui ir jo proseneliui A.Hanibalui skirto paminklo – didžiulių rankų. „Šioje ekskursijoje sužinojau savo globėjo vardą, pamačiau daug gražių paauksuotų ikonų, pamačiau paminklą A.Puškinui, patyriau įvairių įspūdžių ir tikrai rekomenduoju šią kelionę“, - sakė ID klasės gimnazistai Deividas Getta, Tadas Čalka ir Žygimantas Indrašius.

Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos mokytoja Jūratė Burinskienė

Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos bibliotekos vedėja Elena Raudaitienė

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra