Tokios paprastos nepaprastai įdomios veiklos idėjos

Spausdinti Įkelti informaciją
2014-11-13     Autorius:  Svetainės MOKYTOJA

Rokiškio miesto ir rajono mokyklų mokiniai ir mokytojai yra tarptautinių eTwinning projektų dalyviai. eTwinning suteikia galimybę ne tik tobulinti IT, bet ir lavinti užsienio kalbą. Dažniausiai tokie projektai vykdomi anglų kalba. Bet ir kitų užsienio kalbų mokytojai nepraleidžia progos pasinaudoti projekto metodu pamokinėje ir popamokinėje veikloje. Norime pasidalinti keliomis paprastomis idėjomis, kaip projektinio darbo metodą taikyti, pavyzdžiui, rusų kalbos pamokose.

Rokiškio miesto Tumo Vaižganto gimnazijos mokiniai kartu su rusų kalbos mokytoja Valerija Misiūniene aktyviai dalyvauja eTwinning projektinėje veikloje. Jie vykdo tris eTwinning projektus: ,,Mano šalies pinigai“, ,,Mano krašto įžymūs žmonės“, ,,Mano šalies įžymios vietos“. Vykdydami projektus, mokiniai ne tik garsina savo mokyklą, kraštą, bet ir praplečia savo akiratį, pažindami svetimų kraštų kultūras.

Neišėję iš klasės, mokiniai susipažįsta su Gruzijos, Lenkijos, Čekijos įžymiomis vietomis, sužino kokie garsūs Lietuvos žmonės dirbo užsienyje ir atvirkščiai. Čekijos mokiniams buvo atradimas, kad jų šalies muzikas, pedagogas, vargonininkas ir kompozitorius Rudolfas Lymanas vadovavo Rokiškio vargonininkų mokyklai, šiandien jo vardu pavadinta Rokiškio muzikos mokykla.

Vykdant projektą apie šalies pinigus, teko aplankyti ir banką, ir pinigų muziejų, ir parduotuvę. Lietuvos, Latvijos, Čekijos, Lenkijos, Slovakijos, Gruzijos, Armėnijos mokiniai turėjo atlikti įdomų tyrimą „Ką galima nusipirkti už 10 eurų?“. Po pirkinių krepšelių palyginimo bei informacijos apibendrinimo, buvo sukurtas žaidimas apie pinigus.

Rokiškio rajono Pandėlio gimnazijos mokiniai kartu su mokytoja Larisa Tichonova – jau patyrę eTwinning projektų dalyviai. Mokiniai vykdė kalbų, biologijos, technologijų, menų projektus. Šių projektų vienas iš privalumų, kad jų veiklos integruojamos į įvairių dalykų ugdymo programas.

Šiuo metu mokiniai baigė projektą ,,Rusų kultūra“. Rusija garsėja pasaulinio garso kompozitoriais, rašytojais, muzikantais, šokėjais, režisieriais. Ukrainos, Armenijos, Gruzijos, Latvijos, Lietuvos, Čekijos mokiniai susitarė pristatyti, ką jie žino apie šios kultūros atstovus. Projekto metu mokiniai pristatė savo namų darbus, atliktus PowerPoint ir Mover Maker pateiktyse eTwinning erdvėje Twinspace.

Mokiniai rengė savo pristatymus ir susipažino su partnerių darbais. Mokiniai mokėsi ne tik rusų kalbos pamokų metu, bet įtraukė ir muzikos, dailės mokytojus. Ieškant informacijos taikė šiuolaikines technologijas.

Po visų veiklų vyko bendra konferencija, skirta projekto pristatymui. Su projekto rezultatais buvo supažindinti ir kitų klasių mokiniai. Rusų kalbos pamoka išėjo iš įprastų savo rėmų, pateisindama visus partnerių lūkesčius. Šiame projekte mokė ir mokėsi visi: Pandėlio gimnazijos bei mokyklų partnerių mokiniai ir mokytojai.

Parengė Pandėlio gimnazijos mokytoja

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra