Tautosakos skrynelėj prakalbinkim medelį Vilniaus Lazdynų mokykloje

Spausdinti Įkelti informaciją
2015-12-02     Autorius:  Svetainės MOKYTOJA

Darganotą lapkričio 18 d. popietę lietuvių kalbos mokytoja R. Vinciūnienė sukvietė 5-8 klasių mokinius, lietuvių kalbos mokytojas į ekskursijos įspūdžių ir tautosakos vakaronę ,,Tautosakos skrynelės prakalbinkim medelį“.

Kabinetas, kuriame vyko vakaronė, buvo labai panašus į spalvingą mišką – pilnas mokinių pieštų medžių, klevo lapų su ant jų užrašytomis mįslėmis, minklėmis, patarlėmis, greitakalbėmis.

R. Vinciūnienė su 8 a klasės auklėtiniais neseniai lankėsi Lietuvos saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre. Popietės metu mokiniai pasidalino įspūdžiais iš ekskursijos, parodė nuotraukų.

Įdomi ir linksma buvo vakaronė. Būrelio ,,Lazdynėlis“ mokiniai dainavo ir mokė dainų kitus. Mokiniai dainavo (ir vaidino ) lietuvių liaudies dainas: ,,Augo girioj ąžuolėlis“, ,,Augo girioj liepužėlė“, ,,Ko liūdi berželi“ bei kitas literatūrines dainas apie medžius.

Mokytojų R. Dancevičienės, V. Gedžiūnienės, K. Fišienės ir R. Vinciūnienės mokiniai deklamavo eilėraščius, skaitė patarles, minė mįsles ir minkles .Taip medžiai buvo pagerbti...

Mokiniai sužinojo, kokie Lietuvos medžiai apdainuoti liaudies dainių, aprašyti poetų, apipinti sakmėmis ir padavimais... Mokytojai džiaugėsi, kad mokiniai sugebėjo kūrybiškai nupiešti, padainuoti, sudominti ...

Tautosakos

skrynelėj

prakalbino

medelį...

Lietuvių kalbos mokytoja Kristina Fišienė

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra