tarptautinis projektas ,,Beyond limits" suartino ( Vilniaus Lazdynų mokykla )

Spausdinti Įkelti informaciją
2016-03-06     Autorius:  Svetainės MOKYTOJA

Džiugu, kad mokykloje visą vasarį buvo vykdomas tarptautinis projektas ,,Beyond limits‘‘, kuriame dalyvavo 9-10 klasių mokiniai. Projektui įpusėjus prisijungė ir 8l klasė. Mokiniai sužinojo apie AIESEC. Didžiausia pasaulyje studentų valdoma organizacija AIESEC nuo 2016 metų sausio mėnesio 25 dienos iki vasario 24 dienos Vilniaus Lazdynų mokykloje vykdė projektą „Beyond Limits“.

AIESEC organizacija pasaulyje gyvuoja 67 metus, o Lietuvoje švenčia net 25 metų jubiliejų. Pagrindinė projekto sprendžiama problema – moksleivių nesugebėjimas apsispręsti dėl savo būsimos profesijos ir ateities planų. Ši problema dažnai kyla dėl kompetencijų trūkumo įvertinant savo gebėjimus, problemos nusistatant tikslus bei nekonkretumo įgyvendinant savo planus. Apie visus šiuos dalykus bei papildomas temas (komandinį darbą, laiko planavimą, lyderystės pagrindus) interaktyvių mokymų metu dalinsis savanoriai iš 10 pasaulio šalių. Mokymai vyko anglų kalba. Per penkias savaites moksleiviai ne tik susipažino su skirtingomis kultūromis, bet ir tapo dar tolerantiškesni , susidraugavo su studentais iš viso pasaulio.

Štai 9l klasės mokinių mintys apie projektą. ,,Esame be galo juo patenkinti! Šio projekto dėka susipažinome su daugybe nuostabių žmonių iš viso pasaulio! Daug sužinojome apie jų įdomias tradicijas, papročius, patiekalus ir šventes. Prisipažįstame, kartais buvome tiesiog priblokšti jų pasakojimais! Stebėjomės jų energingumu, charizma ir gera nuotaika! Stipriai prie jų prisirišome ir tapome draugais! Visada labai nekantriai laukėme jų paskaitų, nes žinojome, kad gausime ne tik pozityvių emocijų, bet ir daug naudingų žinių, pvz. apie grįžtamąjį ryšį, motyvaciją, tikslo siekimą, kūno kalbą ir, aišku, viešąjį kalbėjimą. Šis projektas lavina mūsų anglų kalbą, nes mes turėjome kalbėti su dėstytojais ir reikšti savo nuomonę , nors kartais buvo taip sunku . Bet mūsų draugai-užsieniečiai buvo labai malonūs, tolerantiški ir kantrūs. Todėl mes juos taip mylime! Esame jiems labai dėkingi už atvykimą į mūsų šalį ir savo žinių perteikimą mums. Stengsimės pasisemti jų kuo daugiau! Labai gaila, kad greitai turėsime su jais atsisveikinti, bet tokios patirties tikrai niekada nepamiršime ir lauksime jų kitais metais!‘‘.

Užsimezgusi draugystė tęsėsi ne tik pamokų metu. Mokinių iniciatyva buvo surengtos linksmosios mokinių ir studentų estafetės , kurias stebėjo bendraamžiai ir negailėjo plojimų. Dėkojame studentams, dalelę savo širdies atidavusiems mokiniams: Natalie iš Ukrainos , Hazel iš Malaizijos, Džimi iš Egipto, Rozaldi iš Taivanio, Norai iš Egipto, Barlui iš Turkijos, Edith iš Kinijos, Asyai iš Turkijos, Tiyeon iš Korėjos.

Studentai išvyks, bet mokinių ir mokytojų širdyse paliks draugystę ir viltį, kad kitais metais vėl susitiks...

9l klasės mokinė Justyna Roževič

Projekto kuratorė Vida Kisielienė

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra