Teisė laisvai išsirinkti profesiją – tai vienas iš žmonijos laimėjimų

Spausdinti

Kiekvienas žmogus tam tikru gyvenimo laikotarpiu turi apsispręsti, kuo jis užsiims savo gyvenime. Turim pasirinkti mokslo įstaigas, darbus ar kitas veiklas, kurios taps didele mūsų gyvenimo dalimi. Kaip sužinoti ką galėtum daryti? Kokiai sričiai labiausiai reikia tavo gabumų? Kaip pasirinkti paklausią specialybę atitinkančią tavo pomėgius? 

Kad atsakyti į šiuos ir panašius klausimus su moksleiviais nusprendėme pravesti klasės valandėlę „Įdomiausios profesijos“.  Vos pasiūlius temą ir paklausus ,ar kas nors norėtų pasiruošti šia tema, pakilo rankos. Buvo pasirinktos trys profesijos:psichologo, transporto inžinieriaus ir siuvėjo.

Mokinės įdomiai pasakojo apie savo pasirinktas profesijas, supažindino klasės draugus su šių profesijų specifika, karjeros galimybėmis. Akcentavo kokių žinių, gebėjimų reikia vienai ar kitai profesijai.

Man kaip mokytojai beliko pastebėti, kad  renkantis ilgalaikį darbą nepažįstant savęs – didelė klaida. Todėl labai svarbu, kad  pirmiausia žmogus pažintų save, o tik paskui darytų svarbius  sprendimus. Juk sėkminga karjera yra pagrindinė sąlyga asmenybės socialinei adaptacijai, jos pasitikėjimui savo jėgomis, atsakingumui bei gyvenimo stabilumui, galimybei planuoti savo ir šeimos ateitį.

Parengė Vilniaus Lazdynų vidurinės mokyklos  geografijos vyr. mokytoja ir 7a klasės auklėtoja Renata Žiškienė

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra