Donorystės ledai pralaužti Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijoje

Spausdinti

“Dovanok savo kraujo – išgelbėk gyvybę!“ - taip į potencialius kraujo donorus kreipiasi televizijos socialinės reklamos. Panašiais šūkiais į gatvės praeivį kreipiasi agitacinių kraujo donorystės plakatų herojai, pataria medikai, vaikus moko tėvai...

 Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijoje penktadienis virto ne eilinė diena: prie jos slenksčio stovėjo Nacionalinio kraujo centro autobusiukas, o technologijų kabinetas virto improvizuotu kraujo ėmimo punktu. Visi 18-os metų sulaukę moksleiviai ir pedagogai galėjo neatlygintinai duoti kraujo.

 

 Šio renginio tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės domėjimąsi kraujo donoryste, formuoti teigiamas nuostatas apie neatlygintiną donorystę bei vykdyti švietėjišką veiklą apie donorystę.

 

 Nuo pat ankstyvo ryto iniciatyvių mokinių komanda prie gimnazijos durų pasitiko donorystės centro mobiliąją medikų brigadą. Būti savanoriais panoro nemažai gimnazistų, bet gydytojas buvo negailestingas – donoras turi būti sveikas. Kai kuriems gimnazistams ir mokytojams pakišo koją po žiemos dar neatsigavęs organizmas, taigi jie donorais galės būti kitą kartą. Donorams buvo įteikti padėkos raštai bei mažos saldžios dovanėlės. Atslūgus jauduliui daugelis teigė, jog nebuvo taip baisu, kaip atrodė iš pradžių, be to, aplankė malonus jausmas, suvokus, kad jų kraujas gali išgelbėti gyvybę. Nors donorų skaičius šį kartą ir nebuvo gausus, tačiau svarbiausia, kad kelios dešimtys jaunų žmonių iš savo bendraamžių lūpų daugiau sužinojo apie donorystę. Pirmieji kraują paaukoję jaunieji donorai įrašys naują puslapį į mokyklos istoriją. Belieka rūpestingai puoselėti naujai užgimusią gimnazijos tradiciją.

 

Po šio renginio, atrodo, nebeliko nė vieno, abejingo tokiam trapiam dalykui kaip gyvybė.  Turbūt dažnai užmirštama ir nesusimąstoma, kad mes dažnai ir daug kartų gyvenime galime padėti kitiems žmonėms, taip išgelbėdami ne vieną gyvybę. Todėl iniciatyvių mokinių ir mokytojų tapusių donorais komanda linki visiems: ,,Būkite solidarūs ir padėkite tiems, kuriems reikia Jūsų pagalbos!“.

 

Ačiū Kraujo donorystės centro medikams, kurie, nepaisant koks bus donorų skaičius, geranoriškai vyksta į ugdymo įstaigas. Džiaugiamės, kad tarp donorystės savanorių ir medikų užsimezgė nuoširdus bendravimas vardan bendro tikslo.

 

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra