Romualdas Kašuba. Kitokia matematika

Spausdinti

Matematikos mokslų daktaro Romualdo Kašubos sukurtose uždavinių sąlygose sutiksite Pempę Mildą, Asiliuką Dainių, Kielę Kamilę, Arklį Dominyką, Bernioką iš Suvalkijos lygumų ir daugybę kitų mums daugiau ar mažiau pažįstamų veikėjų. Šios uždavinių sąlygos – tai istorijos, kuriuose daug nuveikusiu herojumi gali tapti ir tas, kuris sprendžia uždavinį. Siūlome pabandyti.

Kelios matematikos uždavinių sąlygos, paimtos iš sūduvos krašto gimnazijų matematikos olimpiadų. Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija.

1. Berniokas iš Suvalkijos lygumų sako, kad jis per vieną švilptelėjimą gali suvokti, kuriuos skaitmenis derėtų išbraukti iš dvylikaženklio skaičiaus 321 321 321 321, kad liktų pats didžiausias įmanomas skaičius, kuris būtinai dalijasi iš 9.

Ar Jūs tikite, kad Berniokas susitvarkys su šia užduotimi?

Kokį patį didžiausią skaičių ras bešvilpaujantis Berniokas?

2. Bešvilpaujantis Berniokas iš Suvalkijos lygumų mokslo skirtose pertraukose tarp savojo muzikavimo sykį sakė, kad jam nieko nereiškia per artimiausią muzikavimo pauzę kaipmat surasti visus skaičius iš aibės 1, 2, 3, 498, 499, 500, kurie dalijasi iš didžiausio pirmųjų dešimties natūraliųjų skaičių 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 kiekio.

Tai kokie gi yra tie skaičiai?

Iliustracija iš Gintaro Beresnevičiaus knygos „Kaukų šeimynėlė“ (Nieko rimto, 2009)

3. Pailsęs nuo švilpavimo, švelnus Berniokas iš Suvalkijos lygumų prisėdęs atsikvėpti užsnūdo ir sapne labai aiškiai ir nenuneigiamai išvydo tiesią kaip stygą autostradą iš Laikinosios Lietuvos sostinės į Amžinąją Suvalkijos sostinę. Toje autostradoje jis regėjo augantį vienintelį Beržą, lietuvišką beržą, ir nuo jo iki Laikinosios Sostinės buvo dvigubai arčiau negu iki Amžinosios. Berniokas toliau nenuginčijamai suprato, kad jis pastoviu greičiu (kuris, suprantama, buvo didesnis už 0) važiuoja iš Laikinosios Sostinės į Amžinąją. Vėliau jis dar labai aiškiai spėjo suvokti, kad lygiai 12 valandą jis bus du kartus arčiau Beržo negu Laikinosios sostinės. Toliau tęsdamas savo įspūdingą kelionę jis 12 val. 40 min. vėl bus dvigubai arčiau Beržo negu Laikinosios Sostinės. Kada Berniokas iš Suvalkijos lygumų tomis lygumomis toliau važiuodamas galutinai atvažiuos į amžinąją Suvalkijos sostinę?

4. Bešvilpaujančio Suvalkijos Bernioko Geltonkasė sesė vieną rytą pynėsi kasas, o kad galva tuo metu nestovėtų visai dyka be jokios apčiuopiamos naudos, mergaitė, dar besišukuodama, įsigudrino susirasti penkis pagal didumą surikiuotus skaičius a < b < d < ir mintyse ėmėsi žaibiškai juos dėlioti poromis visais įmanomais būdais po du skirtingus skaičius.

Dar gerai neįpusėjusi to šukavimosi ji jau buvo suradusi tris pačias mažiausias sumas, kurios buvo 32, 36 ir 37, ir dvi pačias didžiausias sumas, kurios buvo 48 ir 51.

Ar težinant tik tiek, kiek dabar čia tėra pasakyta, jau galima garantuotai nustatyti, kam yra lygus pats didžiausias iš tų 5 jos susirastųjų skaičių, arba, kitaip sakant, kam yra lygus skaičius e?

Bernardinai.lt

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Kiti komentarai

Ava
2022-05-23 00:58
Niekada nemaniau, kad galiu būti tokia turtinga po to, kai bandžiau susitvarkyti ir pasirūpinti savo šeima, žaidžiau loterijoje, bet niekada nepasisekė laimėti, kol nepamačiau komentarų internete, kaip jis padėjo Laimi daug žmonių, po to aš juo netikėjau, bet vis tiek pabandžiau, parašiau jam žinutę el. paštu po kelių valandų jis atsakė, todėl pasakiau, ko noriu, jis man patikino sėkmę. jis taip pat pasakė man, ką turėčiau daryti, ir aš padariau viską, ko jis iš manęs prašė, po kelių valandų jis davė man laimingus skaičius ir parodė, kur žaisti, todėl aš padariau taip, kaip buvo nurodyta, mano didžiausiai nuostabai laimėjau, €15 000 000 mln. Esu turtingas ir laimingas, ačiū kunigui salamiui už pagalbą, be tavęs esu niekas. Jei jums reikia jo pagalbos, kad laimėtumėte, galite susisiekti su juo el. paštu purenaturalhealer@gmail.com ir WhatsApp +2348143757229
Sarah
2021-02-06 16:20
\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'Man iš tikrųjų buvo pasakyta kitaip, kad pūslelinės negalima gydyti ir kad niekaip negalima jos išnykti, kai ją patirsi. Bet aš nusprendžiau atlikti savo tyrimą ir sužinojau, kad su juo galima kovoti .. Aš gavau daug informacijos apie tai čia forumuose ir internete, aš gavau dr. Ogala kontaktą grupėje, kurioje vyras iš Kordovos dalijosi savo liudijimais. apie tai, kaip jis išgydė herpesą, nusprendžiau pabandyti. Aš jam išsiunčiau el. Laišką per Drogalad02@gmail.com. jis man paskambino, norėdamas sužinoti, ar aš tikrai norėjau išgydyti, po kurio man buvo išsiųstas vaistas, po kelių dienų nustebau, kai tas pats gydytojas, kuris man pasakė, kad man diagnozuota pūslelinė, man pasakė, kad aš visiškai laisva nuo herpeso, kurį galite pasiekti Drogalad02@gmail.com. arba per jo „WhatsApp +2347049668119“, jei jums diagnozuota ir taip pat norite būti laisvas nuo šio mirtino viruso ,,.
Ruth Donatas
2020-05-08 23:39
Dr Ilekhojie TAI, KAS man padėjo išsaugoti mano santykį.TEKSTAS ARBA PRIDĖTI Jį APIE WHATSAPP: 2348147400259 Aš noriu paliudyti apie puikų ir galingą rašytoją, kuris mano vyrui palikęs mane ir vaikus 2 savaitėms, kai aš jam paskambinau, jis nesirinko, kai grįžo namo trečią savaitę. Jis man pasakė, kad nori skyrybų, man buvo taip liūdna Aš verkiau visą naktį, kai jis vėl išvyko, kitą dieną buvau toks vienišas, ieškodamas ko nors internete, kai radau burtininką, vadinamą dr. Ilekhojie, kuris padėjo daugybei žmonių susidoroti su jų problemomis, todėl aš susisiekiau su juo dėl savo problemų, jis man pasakė, kad bus Priimk 24 valandas, o mano vyras grįš pas mane. Aš padariau viską, ką jis liepė man padaryti. Kitą dieną mano vyras grįžo atsiklaupęs ir maldavo, kad atšauktų skyrybas, kuriomis dabar džiaugiamės kartu. susisiekite su juo „WhatsApp“ dr. Ilekhojie telefonu +2348147400259 arba el. paštu gethelp05@gmail.com
Patricia Conor
2020-05-08 01:34
Esu labai laiminga, kad dr. Ilekhojie man padėjo sugrąžinti sielos draugę. Esu įsitikinęs, kad yra daug moterų, tokių kaip aš, kurios padarė viską, kas įmanoma, kad susigrąžintų savo vyrus. Aš atėjau čia pasakyti kiekvienai moteriai, kad nežiūrėtų daugiau, nes čia yra atsakymas. Aš visiškai manau, jei būtų buvę kokie penki rašybos raštai, pavyzdžiui, dr. Ilekhojie, pasaulis būtų buvęs geras. Aš ir mano vyras buvome atskirti 4 metams ir aš negalėjau susitvarkyti gyvenimo be jo. Aš pasinaudojau viskuo, kad jį susigrąžintum, bet aš nedirbau, kol perskaičiau daugybę liudijimų apie burtininką, vadinamą dr. Ilekhojie, ir apie tai, kaip jos darbas veiksmingas. yra. Iškart susisiekiau su ja ir ėmiausi žingsnių, kurių ji manęs paprašė, ir po 4 dienų mano buvęs skambino prašydamas atleidimo, kad jis nieko nenori, bet kad mane visam laikui grąžintų. Esu laiminga, kad radau gydytoją Ilekhojie. Tikiuosi, kad jums ji taip pat bus labai naudinga. Reikia pagalbos? „WhatsApp“ dr. Ilekhojie telefonu +2348147400259 ARBA el. Paštas: gethelp05@gmail.com
Loreta Dough
2020-04-06 04:35
Kokią problemą jūs išgyvenate gyvenime ir jums reikia greito sprendimo, aš jums pasiūlysiu susisiekti su dr. Ajayi. Jis yra savo dievų palaimintas rašytojas, kad padėtų žmonėms susidurti su įvairiomis gyvenimo problemomis. Aš tai dalinuosi kaip savo naudos gavėjas. didžiulė galia, nes jis padėjo man susigrąžinti savo vyrą, kai jis paliko mane ir vaikus, kad būtų su kita moterimi, kuri jį pakerėjo, kad liktų su ja, aš tikrai džiaugiuosi, kad mano vyras grįžo namo, kaip ir gyvens meilėje ir ramybėje . Kreipkitės į puikų rašybos žinovą šiandien ir daugiau nebeverksite, nes jis turi rasti jūsų problemos sprendimą. kontaktai „Viber“ ar „WhatsApp“: +2347084887094 arba el. paštas: drajayi1990@gmail.com
MARIAN NELSON
2018-01-28 09:52
paskola! paskola !! paskola !!! Ar ieškote patikimos ir akredituotos privačios paskolos bendrovės, kuri teikia paskolas visą gyvenimą. Mes siūlome visų rūšių paskolas labai greitai ir lengvai, asmeninės paskolos, automobilių paskolos, hipotekos paskolos, studentų paskolos, verslo paskolos, investicinės paskolos, skolų konsolidavimas ir daug daugiau. Ar jus bankai ir kitos finansinės institucijos atmetė? Ar jums reikia konsolidavimo paskolos ar hipotekos? DAi ne taip atrodys, kaip mes esame čia, kad visas savo finansines problemas padarytų praeityje. Mes skolinome lėšas asmenims ir įmonėms, kuriems reikalinga finansinė parama 2%. Nr socialinio draudimo numerio reikalaujama ir kredito patikrinimas nereikalingas, 100% garantuotas. Noriu pasinaudoti šia priemone ir informuoti jus, kad mes teikiame patikimą ir palaikomą pagalbą, ir mes mielai jums pasiūlysime paskolą. Tada atsiųskite mums el. Laišką: (mariannelson2012@gmail.com) kreiptis dėl paskolos