Pamokas gali vesti ir tėvai

Spausdinti

Mokytojas, mūsų manymu, – ugnies įžiebėjas, uždegantis norą veikti. Ugnies kurstymas jau turėtų pereiti į tėvų rankas. O galimybės tikrai didelės: tiek per pamokas, tiek po jų. ,,T klasė" projekto veikloje numatytos bent kartą per mėnesį šeimos narių vedamos pamokos. Džiaugiamės, kad mokyklose tėvai iniciatyviai imasi vesti pamokas. Tokias pamokas gali vesti ne tik projekte dalyvaujančios mokyklos, bet ir visos.

 

Pavyzdžiui, mama farmacininkė – puikiausiai išmano chemijąir gali pravesti kuo puikiausią chemijos pamoką, tėtis policininkas – žmogaus saugą, močiutė gali būti nepakeičiama technologijų pamokoje (apie tai byloja mūsų reportažas ,,Ar vėl močiutę kviesite?”). Mokiniams – tai ne tik įdomesnė, kitokia pamoka, bet įrodymas, kad žinios pritaikomos bei reikalingos gyvenime.

 

Tėvams – neįkainojama patirtis ir savo vaiko klasės pamatymas ,,iš vidaus”, susipažinimas su pedagogo darbu. Kartu tai yra profesinis orientavimas. Juk visų mūsų tikslas tas pats – parengti atžalą gyvenimui, padėti pasirinkti profesiją.

 

Kitokios pamokos gali būti ne tik mokykloje – juk daug įdomiau mamos ar tėčio darbe. Kodėl ne? Ekskursijos į tėvų darbovietes yra patrauklus ir įdomus būdas pažinti, išmokti, susidomėti.

 

Prisimenate statistiką, kuri skelbia, kad Lietuvoje tėvai vidutiniškai savo vaikui skiria apie 7 minutes per parą. Tad gimdytojų įsitraukimas į mokyklos veiklą šias minutes ištęstų bent jau iki pusvalandžio. Bus užklasinė veikla tėvams ir vaikams. Tame pačiame būrelyje skirtingos kartos kartu gali piešti, dainuoti, žaisti futbolą ir t. t. Įdomiai leidžiamos popietės, atsiranda bendri pomėgiai, interesai, pokalbiai, lengviau aptinkamas keliukas į paauglio širdį. Juk žinome, kokie jie būna dygliuoti.

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra