ŠU studentai surengė akciją „Užkask blogą žodį“

Spausdinti

Gegužės 15 d. prie Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto lietuvių filologijos su specializacijomis (ryšiai su visuomene) IV kurso studentai surengė akciją „Užkask blogą žodį“, kurios metu šiauliečiai įvardijo 80 nevartotinų žodžių ir pasižadėjo jų atsisakyti. Akciją organizavo: Jolita Kirkilaitė, Daiva Juozaitytė, Gintarė Skridailienė, Aušra Borisaitė, Tomas Pauliuščenka.

Studentai kalbino praeivius, prašė jų pasakyti bent po vieną jų vartojamą „blogą“ žodį. Šiauliečiai vardijo įvairius barbarizmus, žargonus, nelietuviškus keiksmus, netaisyklingus darinius ir kitus nevartotinus žodžius. Daugiausiai kartų paminėti žodžiai: „biški“, „tipo“, „karoče“, „tašė“, „bliuskė“, „maikė“, „jo“.

„Negalime priversti kiekvieno žmogaus šnekėti taisyklingai, tačiau galime paskatinti vieni kitus atkreipti dėmesį į savo kalbą, to šiandien ir siekiame“, – pasakoja viena iš akcijos organizatorių Daiva Juozaitytė.

Prie akcijos prisijungė ir Šiaulių „Juventos“ progimnazijos šeštokai, kurie taip pat vardijo netaisyklingus žodžius, žaidė žaidimą „Atpažink vartojamą žodį“. Pasak tikybos mokytojos Laimutės Skyrienės, mokykloje tenka išgirsti visokių žodžių, tad  panašios akcijos yra ypač naudingos vaikams ir bręstančiam jaunimui.

Kiekvienam nurodžiusiam žodžius, kurie teršia jų kalbą, organizatoriai įteikė mažą atmintinę – pasižadėjimą, kuris primins, kokių netaisyklingų žodžių jie galėtų nebevartoti. „Kiekvienas gali taisyti savo kalbą ir prisidėti gražinant mūsų kalbą“, – pastebėjo vienas organizatorių Tomas Pauliuščenka.

Visi netaisyklingi žodžiai buvo segami prie kaspinu apjuosto medžio, tad praeiviai juos galėjo perskaityti. Lapeliai su užrašytais žodžiai buvo sudeginti, o pelenai užkasti Humanitarinio fakulteto kiemelyje. Šioje vietoje pastatytas paminklas simbolizuoja akcijos organizatorių norą, kad šie „palaidoti“ žodžiai nebebūtų vartojami ir nebedarkytų lietuvių kalbos.

„Kalba mus visus jungia, padeda gyventi ir megzti ryšį. Išlaikykime savo kalbą gražią ir švarią. Tikimės, jog mūsų siekis, kad žmonės vartotų kuo mažiau kalbą darkančių žodžių šiandien bent iš dalies buvo pasiektas“, – teigia prie akcijos organizavimo prisidėjusi Aušra Borisaitė.

Bernardinai.lt

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra