Europos egzamine moksleiviai pasirodė geriau nei mokytojai

Spausdinti

Penktadienį paaiškėjo Europos egzamino nugalėtojai, finale moksleiviai rezultatais aplenkė mokytojus.

Europos namuose Vilniuje vykusiame finaliniame etape moksleivių kategorijoje pirmą vietą užėmė Skirmantas Knieža iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos, antrą – Dovilė Martišiūtė iš Kauno „Saulės“ gimnazijos, trečią vietą iškovojo Aistė Čemerkaitė iš Marijampolės Marijonų gimnazijos.

Tarp studentų pirmą, antrą ir trečią vietas atitinkamai pelnė Vytautas Valaitis iš ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Vytautas Deinaravičius iš Mykolo Romerio universiteto ir Jonas Šalna iš Vilniaus universiteto.

Tarp tų, kurie į finalą pateko po sėkmingai internete išspręsto pirmojo etapo testo, geriausiai pasirodė Indrė Sasnauskaitė, antrą vietą užėmė Jaroslavas Radikevičius.

Tuo metu mokytojų kategorijoje nugalėjo Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazijos pedagogė Zita Čičiurkienė, antrą vietą užėmė Saulius Zdanevičius iš Šilutės Vydūno gimnazijos.

Egzaminą organizavusios Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje darbuotojas Vytenis Kviklys BNS teigė, jog geras moksleivių pasirodymas – jau tradicija ketvirtus metus rengtamame egzamine.

„Finale geriausiai pasirodė moksleiviai. Ko gero, galima sakyti, kad buvo didžiausia jų atranka iki finalo, nes jų dalyvavo 22 tūkst., o finale dalyvavo tik 25 (...). Tai yra pakankamai įprasta, per visus metus moksleiviai išlaiko geriau negu mokytojai tą egzaminą, jie galbūt daugiau ruošiasi ir galbūt klausimai jiems yra geriau suprantami“, – teigė jis.

Laimėtojams atiteko pažintinės kelionės į ES institucijas, planšetiniai kompiuteriai ir kiti prizai.

Egzaminą pirmame etape šiemet laikė daugiau nei 25 tūkst. Lietuvos gyventojų, finale varžėsi 70.

Šaltinis:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-05-17-europos-egzamine-moksleiviai-pasirode-geriau-nei-mokytojai/101223

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra