Renkamės vasaros stovyklą

Spausdinti Įkelti informaciją
2018-04-19     Autorius:  T klasė T klasė


Ar saugu vaiką išleisti į stovyklą, ypatingai jeigu ji yra su nakvyne? www.stovyklos.info stovyklos organizatoriai daugelį metų rengdami stovyklas vaikams Klaipėdoje, turi sukaupę nemažą patirtį. Vadovai pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint išsirinkti geriausią vasaros stovyklą, kurioje vaikas galėtų puikiai pailsėti ir pasisemti žinių bei patirti daug įspūdžių.

VASAROS STOVYKLOJE TURI BŪTI SAUGU

Vasaros stovykloje vaikas turi būti saugus. Todėl dalyviai privalo turėti medicininę pažymą ir draudimą. Taip pat atsakingi stovyklos vadovai pasirašo su dalyviais sutartis, kuriose šie įsipareigoja laikytis drausmės, saugumo taisyklių. Tėvai gali anksčiau susitikti ir susipažinti su vadovais bei apžiūrėti patalpas, kuriose vyks renginys. Visos šios atsargumo priemonės leis tėveliams ramiai išleisti vaiką į vasaros ar žiemos stovyklą, žinant, kad jis bus globojamas atsakingų vadovų.

ĮDOMI STOVYKLOS PROGRAMA

Geroje stovykloje vaikai ne tik atsipalaiduoja, dūksta, tačiau ir užsiima įvairia veikla. Yra įvairių stovyklų su skirtingomis programomis, kaip sporto, meno, technologijų, sveiko gyvenimo būdo. Tėvai, pasitarę su vaiku ir apsisprendę dalyvauti stovykloje, turėtų gauti pilną programą. Taip tėvams garantuojama, kad vaiko laikas bus užpildytas įdomia, prasminga veikla. Stengiamasi sudaryti programą, kad vasaros stovykloje vaikas galėtų įvairiapusiškai tobulėti. Todėl „PAŽINK SAVE“ programoje yra aikido sporto, riedlenčių aktyvi veikla. Taip pat jie mokinasi kaligrafijos, muzikuoja, muša būgną, dainuoja, vaidina, mokinasi anglų kalbos. Net jei anksčiau vaikai iekados to nedarė, vis tik stovykloje meniniai užsiėmimai yra labai smagūs, nes čia nėra griežtų reikalavimų. Vienintelis tikslas atsipalaiduoti ir išlaisvinti savo kūrybinius gebėjimus, kuriuos turi kiekvienas vaikas.

Vasaros stovyklų programa siekiama supažindinti vaiką su įvairiomis profesijomis, kad jis pats galėtų geriau save pažinti ir suprasti, kurioje srityje jis labiausiai nori tobulėti. Laisvai komunikuodamas su įvairių profesijų atstovais, vaikas gali be streso ir įtampos lavinti save sporto, meno, technologijų, kaligrafijos, anglų kalbos užsiėmimuose.

DRAUGIŠKA, MOTYVUOJANTI APLINKA

Vasaros stovyklų organizatoriai siekdami, kad vaikai kuo geriau praleistų laiką draugiškoje aplinkoje, surado kelis sprendimus.

1)Stovyklos metu kviečiami svečiai. Kartais tai žinomi miesto žmonės ar tam tikrų profesijų atstovai. Vaikai turi galimybę su jais susipažinti iš arčiau, išgirsti jų sėkmės istoriją bei užduoti klausimų. Atviru, nuoširdžiu bendravimu su stovyklos svečiais, siekiama vaikams įkvėpti didesnį užsidegimą ir norą kurti savo ateitį.

2. Stovyklos taisykles užrašo patys vaikai. Renginio pradžioje vaikai užrašo taisykles, kuriose griežtai draudžiama įžeidinėti ar skriausti kitus dalyvius. Užrašydami patys taisykles, vaikai geriau suvokia savo atsakomybę. Esant dideliems nusižengimams, dalyvis gali būti paprašytas palikti stovyklą. Vis tik tokie atvejai yra labai reti. Vadovai asmeniškai kalbasi su vaikais, kuriems sunku prisitaikyti prie bendraamžių, bando padėti vaikui suprasti save, savo elgesio motyvus, kad vaikas galėtų įsilieti į kolektyvą, susirasti draugų ir bendraminčių.

Lietuvoje yra daug gerų stovyklų, tačiau pasitaiko ir abejotinos kokybės. Nelabai vykusi stovykla gali būti, jeigu joje nėra pasirūpinta maitinimu, higieninėmis sąlygomis, įdomia programa, saugumu, nėra pritaikyta stovyklavimui gyvenamoji aplinka. Todėl atkreipdami į tai dėmesį, išvengsite nemalonumų. O išsirinkus gerą stovyklą, vaikas ne tik saugiai pailsės, bet ir pasisems žinių bei neišdildomų įspūdžių vasaros, žiemos ar pavasario stovykloje.

Parengė Vitalija Paulauskaitė

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra