Konferencija internetu ,,Bendruomenė vaikui“

Spausdinti Įkelti informaciją
2013-02-06     Autorius:  Svetainės MOKYTOJA

A.Rackauskas, T klasė, Mokytojo dienorastis

Vasario 6d. 15 val. vyks konferencijos ,,Bendruomenė vaikui“ tęsinys. Renginys vyks tiesiogiai internetu. Tėvai, mokiniai ir mokytojai gavę prisijungimus, registruotis galės likus pusvalandžiui iki konferencijos pradžios. Šį kartą kiekvienas mokyklų bendruomenės narys turės galimybę ne tik stebėti Individualiosios psichologijos dėstytojų, konsultantų, psichologų pasisakymus aktualiomis temomis, bet ir užduoti klausimą, komentuoti, diskutuoti pokalbių lange. Studijoje bus 5 Individualiosios psichologijos lektoriai (programa prisegta), kurie pasiruošę kalbėti temomis: kaip  susikalbėti su paaugliu; kodėl paaugliai gėdijasi tėvų? Nenori mokytis – nereikia, ar tikrai? Griežtas auklėjimas – ne išeitis; Drausminti bendradarbiaujant; Būti netobulu naudinga; mokytojai ir tėvai – kuris už vaiką? ir pan.

Pirmojoje vaizdo konferencijoje ,,Bendruomenė vaikui‘‘, jungusioje 8 savivaldybių mokyklų bendruomenes, dalyvavo daugiau kaip 300 žmonių. Joje prisistatė ES projekte ,,T klasė“ dalyvaujančios mokyklos. Vienos pasakojo apie savo pasiekimus ir veiklas, kitos pristatė bendruomenes, sukurtus filmukus. Keletas mokyklų pristatymus parengė savo regionui būdinga tarme, kas suteikė išskirtumą. Konferencijoje pranešimą apie mokyklos, kaip organizacijos veiklos ypatybes, skaičiusi lektorė Dr. Rita Rekašiūtė-Balsienė teigė, kad puikios bendruomenės tikslas - kūrybiškumas, atvirumas bei atsakomybė, kurios dėka organizacijos vienijasi ir siekia bendrų rezultatų.

Bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkas doc., dr. Arimantas Račkauskas kalbėjęs tema ,,Vietos bendruomenių organizacijų istorija, plėtra ir veiklos kryptis‘‘ pabrėžė, kad tėvų ir pedagogų vienas iš prioritetų yra padėti mokiniui atrasti savo kelią. O to pasiekti yra lengviau, kai sukuriami šilti tarpusavio santykiai. Todėl tikslinga kurti mažas bendruomenes, iš pradžių klasės pagrindu, kurios vėliau gali peraugti į didesnes organizacijas, rajono, regiono lygmenyje. Tik susivienijus galima siekti didesnių tikslų ir būti gražiai bendraujančia ir bendradarbiaujančia visuomene.

R. Vaitkus, T klasė, mokytojo dienorastisKitos pranešėjos - laidos ,,Gimnazistai‘‘ Elenos Martinonienės teigimu - mokytojai ir tėvai turėtų nepamiršti, kad yra dvi šalys, kurios siekia bendro tikslo. Tačiau realybė rodo, kad dažnai paminamas vaiko interesas ir suaugusieji žvelgia skirtingomis kryptimis. Todėl neretai konfliktai karaliauja mokyklose. Pasak R.Rekašiūtės Balsienės, jei kolektyve nėra konflikto – vadinasi, kažkas ne taip. Jie yra tarsi sudedamoji kiekvieno kolektyvo dalis, todėl ši lektorė nemažai dėmesio skyrė konflikto valdymui ir neutralizavimui mokykloje. Mokiniams buvo primintos ir lyderio savybės. Visų pirma tai, kad lyderystė prasideda nuo paprastų dalykų – tvarkingos aprangos.

Dar vasarą projekto ,,T klasė“ atlikto tyrimo apie profesijas rezultatai parodė, kad mokiniai klauso tėvų rinkdamiesi profesijas. Ir tėvų požiūris neretai būna klaidingas – vadybininkai ir teisininkai šiandien nėra labai trokštami darbo rinkoje. Todėl į konferenciją buvo pakviestas Vilniaus Universiteto prorektorius doc. Dr. Rimantas Vaitkus, kuris papasakojo kokios naujovės laukia Lietuvos abiturientų, 2013 m. stojančių į aukštąsias mokyklas. Dr. Rimantas Vaitkus pabrėžė, kad populiariausios specialybės ne visada užtikrina darbą. Todėl, jo manymu, reikėtų būsimiems studentams daugiau rinktis inžinerines, biotechnologines, paslaugų sferos specialybes. Šių specialistų poreikis auga. Kita renginio lektorė - Individualios psichologijos instituto dėstytoja, psichologė Silva Markuckienė užminė tėvams mįslę: ,,kaip nedraudžiant ir leidžiant vaikui daryti tai, ką jis nori, pasiekti puikių rezultatų. Apie tai bus kalbama vasario 6 d. vyksiančioje konferencijoje internetu. Kviečiame jungtis.

Jūratė Jadkonytė Petraitienė,


 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra