8 įdomiausi klausimai apie traukinius

Spausdinti Įkelti informaciją
2020-06-01     Autorius:  T klasė T klasė


Kiek dažnai tenka išgirsti įdomių ir originalių klausimų iš vaikų: Kodėl auga žolė? Kas būtų jeigu neturėčiau ausų? Kodėl vanduo šlapias?

Kartais į šiuos atsakymus sunku rasti tinkamą atsakymą, o kartais jie tampa tokie pat originalūs kaip ir pats klausimas. Geležinkelių muziejus Tarptautinės vaikų dienos proga atrinko 10 įdomiausių vaikų klausimų apie traukinius ir pasistengė į juos atsakyti. Paskaitykite ką vaikai nori sužinoti apie traukinius ir pagalvokite kaip į šiuos klausimus atsakytumėte jūs?

TOP 8 įdomiausių vaikų klausimų apie traukinius

1. Kodėl tavo vardas traukinys?

Traukinys - nuo žodžio traukti. Traukinys paskui save gali traukti įvairius sunkius krovinius. Vienas vagonas gali vežti iki 125 t svorį, tai tas pats kaip 3 pakrauti sunkvežimiai ar 20 Afrikos dramblių. Tačiau traukinys gali traukti ne vieną, o daugybę vagonų. Taip traukinio sąstatas gali driektis net kelis kilometrus.

2. Kiek traukiniui metų?

Pirmasis traukinys pasaulį išvydo daugiau nei prieš 200 metų, o į Lietuvą atkeliavo 1860 metų rugsėjo 4 dieną – 160 metų atgal. Tai buvo graži saulėta šeštadienio popietė. Vietoje, kur turėjo sustoti traukinys, lūkuriavo minia žmonių, o kai pasigirdo traukinio švilpimas, visi pradėjo šaukti „Valio".

3. Ar traukinys turi tėtį ir mamą?

Traukinys neturi mamos ir tėčio, tačiau turi savo išradėją. Pirmojo traukinio išradėjas buvo britas Džordžas Stefensonas, kuris 1814 metais sukonstravo pirmąjį garu varomą garvežį, galintį patraukti 8 vagonus septynių kilometrų per valandą greičiu.

4. Ar traukinys turi sesę ar brolį?

Traukinys turi daugiau nei 200 sesių ir brolių, važinėjančių Lietuvos geležinkelyje. Tai ir elektriniai, dyzeliniai bei manevriniai traukiniai, automatrisės ir įvairios geležinkelio kelią prižiūrinčios mašinos. Su kai kuriomis iš jų gali susipažinti, užsukęs į Geležinkelių muziejaus Lauko ekspoziciją Viliaus geležinkelio stoties I-ame perone. Čia pamatysi senąjį garvežį, elektrinį ir dyzelinį traukinius bei įvairias kitas kelio mašinas.

5. Ar traukinys gali dainuoti?

Žinoma, traukiniai yra tikri muzikos virtuozai. Ar kada girdėjai kaip dainuoja traukinio ratai, riedėdami plieniniais bėgiais? O gal girdėjai kaip švilpia traukiniai? Kai važiuosi traukiniu, įsiklausyk į šiuos garsus, gal tau pavyks atpažinti ką dainuoja traukiniai?

Na o, jei nori paklausyti kaip groja jungtinis traukinių choras, gali paklausyti jų čia: https://www.youtube.com/watch?v=p6lSKhNbtdw Lietuvos Valstybės šimtmečio minėjimo proga, traukiniai sugrojo valstybinį himną.

6. Kur traukinys miega? Ar traukinys turi savo lovą?

Traukinys, pabaigęs savo kelionę, važiuoja į traukinių depą, kuriame jo laukia geležinkelio darbuotojai. Jie traukinį apžiūri, sutvarko, nuprausia. Visą naktį traukinys čia ilsisi, o jį prižiūri traukinių depo sargas. Kai pasirodo pirmieji saulės spinduliai, traukinys išleidžiamas į naują kelionę.

7. Ar traukinys turi supergalių?

Taip, traukinys yra labai stiprus ir greitas. Net didžiausias vėjas nepučia taip greitai, kaip lekia greitasis traukinys. Dažniausiai traukinių greitis svyruoja nuo 70 km/h iki 320 km/h, tačiau pasaulyje yra tokių traukinių, kurie gali išvystyti net 500 km/h greitį, taip kaip „TGV POS" (Paris-Ostfrankreich-Süddeutschland) eksperimentinis traukinys Prancūzijoje.

8. Kur toliausiai gali nuvažiuoti traukinys?

Iš Lietuvos traukiniai gali pasiekti tokias užsienio valstybes, kaip Italija, Ukraina, Estija ir Rusija, tačiau nuvažiavęs daugiau nei 10 000 kilometrų traukinys gali pasiketi net ir tokią tolimą šalį, kaip Kinija. Konteinerinis traukinys „Saulė", gabendamas krovinius iš Europos į Kiniją per 18 dienų nuvažiuoja net 11065 kilometrus.

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Kiti komentarai

mandi Christ
2020-11-27 04:47
Sveiki visi DR „Ogala“ darbai yra tokie teisingi, su džiaugsmu širdyje, aš pats tai patyriau, dr. Ogala padėjo man išspręsti rimtą problemą mano gyvenime, mačiau jo puikius darbus, kol aš jį užkrėtiau. Daktaras Ogala ištaisė mano santykius per mažiau nei 48 valandas. Jis tiesiog pakoregavo mano santykius, nes jis padarė mane laimingai ištekėjusia moterimi. jis tikrai nuostabus ir žino, ką daro. Noriu jį rekomenduoti visiems !! Šis rašybos ratukas yra labai geras profesionalas, tikslus, nuoširdus ir labai patyręs. Ačiū už jūsų darbo gydytoją! Dėkoju savo draugui, kad jis pranešė man apie tave. Turiu visiems pasakyti apie tave. Nesitikėjau momentinių rezultatų ir buvau pasirengusi laukti kelis mėnesius. Mano nuostabai ir nuostabai, po kelių aktorių dienų pradėjau matyti rezultatus. Šis vyras yra labai rekomenduojamas ir tai yra tikras dalykas. Išbandykite ir nenusivilsite! Reikia pagalbos? susisiekite su juo telefonu +2347049668119 arba Drogala02@gmail.com el. paštu. Norėdami visiškai gydyti bet kokią ligą ar ligas, taip pat galite susisiekti su juo dabar el. paštu: Drogala02@gmail.Com .. galite paskambinti šiuo mobiliojo telefono numeriu arba „whatapp +“ 2347049668119 susisiekti su juo šiandien dėl jūsų pačių pagalbos!