Vaiko socializacija

Spausdinti

Klausimas:  Laba diena, sakykite, gal yra kokie būdai, pratimai, užduotys, padedantys vaikui socializuotis mokykloje, jei jis nelankė darželio? Kaip padėti priprasti prie vaikų? lankomės pas psichologą, kuris šiek tiek padeda, dalyvaujame renginuose, lankomės svečiuose, kur yra vaikų.

Atsakymas:  Laba diena, Socializacija - sudėtingas procesas.Labai sudėtinga patarti, neįsigilinus į priežastis, kurios trukdo Jūsų vaikui socializuotis. Todėl užduosiu keletą klausimėlių: Kaip Jūsų vaikui sekėsi bendrauti prieš pradedant eiti į mokyklą? Su kokio amžiaus vaikais dažniausiai bendraudavo? Kokie Jūsų vaiko santykiai su mokytoja? Kiek metų buvo vaikui, kai pradėjo lankyti mokyklą? Ar yra dalykų, kurie vaikui patinka mokykloje? Peržvelgus Jūsų atsakymus galėčiau išsamiau Jums atsakyti.

Klausimas:  Labai dėkoju, kad gilinatės į mano situaciją ir bandote man padėti. Mano vaikas su kitais vaikais bendravo, sakyčiau, mažai, yra daugiau uždaro būdo. Bendravo daugiau su mažesnio amžiaus vaikais - 3-5 m., jam smarkiai per mažais, tačiau tokia jau mūsų aplinka. Dabar mano vaikas pirmokas, pradėjo lankyti mokyklaą nuo 7 m. , dar labiau užsidarė savyje, pasidarė baikštesnis. Mokytoja jam skiria papildomus individualius užsiėmimus, skatina lankyti mokyklos būrelius, tačiau kaip matau, vaikui patinka tik vienam būti, nebendrauja su klasiokais.

Atsakymas:  Adaptacinis laikotarpis gali trukti nuo 3 iki 6 mėnesių. Jei Jūsų vaikas jautrus, uždaras, tai ir adaptacija mokykloje gali užtrukti, tai normalu. Siūlyčiau kantriai palaukti pusmetį, jei situacija negerės (bet aš manau, kad sava eiga turėtų situacija keistis), tada kreiptis į Psichologinės pdagoginės tarnybos specialistus. Svarbiausia , kad Jūs ir mokytoja rodote vaikui rūpestį ir dėmesį. Tik Jūsų kantrybė, pasitikėjimas vaiku ir nuoširdus domėjimasis jo veikla gali įveikti šiuos laikinus sunkumus.

Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra