Kaip pagelbėti vaikui

Sveiki, Norėjau paklausti kaip bendrauti su vaiku ar kaip jam padėti, kuris grįžęs iš mokyklos pasisako, kad buvo "apšauktas" mokytojo. Tiesioginės konkrečios priežasties kaip ir nėra, tiesiog susidaro nuomonė, kad mokytojas buvo kaip ir ne tos nuotaikos, nelaiku jo kažko paklausta. Kitas variantas kaip vėlgi padėti, paaiškinti vaikui - buvo kaip ir apklausa, ką vaikai mano apie mokytojo mokomą dalyką - vaikas parašė kad jam tas dalykas nėra įdomus, jis juo nesidomi (ne kaip pamoka, kad nereikalinga, bet aplamai tokiu dalyku jis nesidomi, kaip pvz., kad būtų lengviau suprasti - muzika), tačiau po tokio parašymo, iš mokytojo po kažkokios nesekmės ar nesupratimo susilaukiama pastovių priekaištų ir prikaišiojimų.

Atsakymas

Dėkoju už klausimą. Tokių situacijų pasitaiko mokyklose ne viena.

Pirmiausia vaiką reikia nuraminti ir paaiškinti, kad jis viską daro gerai  ir tinkamai, būtinai turi turėti savo nuomonę ir ją ginti. jam tikrai negali patikti visi mokykloje mokomi dalykai ir juo labiau jam nereikia pataikauti mokytojai. Kuo malioniau apie mokyklą kalbėkite, papasakokite iš savo patirties kokių nutikimų - smagių. Lai vaikas supranta, kad viskas yra gerai, tėvai jį palaiko.

O su mokytoja reikia pasikalbėti. Neužsipulite jos, neteikite prietenzijų - viskas turi vykti draugiškai, konsultacijų pavidalu. Pirmiausia paklauskite, ką jūsų vaikas daro ne taip, kad būna apibartas. Ir pasiūlyti mokytojai dažniau pastabas apie vaiką teikti elektroniniame dienyne, kad matytų tėvai.

Psichologas čia situacijos neišspręs, reikia komunuikuoti su mokytoja ir su ja ieškoti problemos sprendimo būdų