Kaip pagelbėti vaikui

Spausdinti

Sveiki, Norėjau paklausti kaip bendrauti su vaiku ar kaip jam padėti, kuris grįžęs iš mokyklos pasisako, kad buvo "apšauktas" mokytojo. Tiesioginės konkrečios priežasties kaip ir nėra, tiesiog susidaro nuomonė, kad mokytojas buvo kaip ir ne tos nuotaikos, nelaiku jo kažko paklausta. Kitas variantas kaip vėlgi padėti, paaiškinti vaikui - buvo kaip ir apklausa, ką vaikai mano apie mokytojo mokomą dalyką - vaikas parašė kad jam tas dalykas nėra įdomus, jis juo nesidomi (ne kaip pamoka, kad nereikalinga, bet aplamai tokiu dalyku jis nesidomi, kaip pvz., kad būtų lengviau suprasti - muzika), tačiau po tokio parašymo, iš mokytojo po kažkokios nesekmės ar nesupratimo susilaukiama pastovių priekaištų ir prikaišiojimų.

Atsakymas

Dėkoju už klausimą. Tokių situacijų pasitaiko mokyklose ne viena.

Pirmiausia vaiką reikia nuraminti ir paaiškinti, kad jis viską daro gerai  ir tinkamai, būtinai turi turėti savo nuomonę ir ją ginti. jam tikrai negali patikti visi mokykloje mokomi dalykai ir juo labiau jam nereikia pataikauti mokytojai. Kuo malioniau apie mokyklą kalbėkite, papasakokite iš savo patirties kokių nutikimų - smagių. Lai vaikas supranta, kad viskas yra gerai, tėvai jį palaiko.

O su mokytoja reikia pasikalbėti. Neužsipulite jos, neteikite prietenzijų - viskas turi vykti draugiškai, konsultacijų pavidalu. Pirmiausia paklauskite, ką jūsų vaikas daro ne taip, kad būna apibartas. Ir pasiūlyti mokytojai dažniau pastabas apie vaiką teikti elektroniniame dienyne, kad matytų tėvai.

Psichologas čia situacijos neišspręs, reikia komunuikuoti su mokytoja ir su ja ieškoti problemos sprendimo būdų

Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Kiti komentarai

Ilona
2019-09-18 23:11
Laba vakara,auginame sunu kuriam yra demesio sutrikimas. Baigia isekti kantrybe,tiek man ,tiek mokytojai.Klaseje nenusedi ramai,nei puse pamokos,o dabar dar ir uzduociu nespeja pamokoje atlikti. Sunus lanko 2kl.Namuose daug dirbam prie namu darbu,dar reikia uzbaigti klase nabaigtus darbus,o rezultatai tik blogeja. Skaitau daug apie demesio stokos,ie hiperaktiviu vaiku auklejime o kazdieniniame gyvenime sunku islaikyti ji rezimo terpeje. Labai reikia patarimu.Aciu.
Asta
2014-11-12 20:14
Tikrai geras klausimas - tik be atsakymo......