Respublikinė konferencija „Vaikas. Šeima. Mokykla - sėkminga partnerystė"

Spausdinti Įkelti informaciją
2015-03-30     Autorius:  Raimonda reimi

Kovo 26 dieną, Šiaulių Gegužių progimnazijoje vyko respublikinė metodinė – praktinė konferencija „Vaikas. Šeima. Mokykla – sėkminga partnerystė“. Šios konferencijos tikslas – ryšio tarp vaiko, šeimos ir mokyklos stiprinimas. Konferencijoje pranešimą skaitė Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorė, HP riteris Silvija Baranauskienė. Ji savo pranešime akcentavo, kad per pamoką mokytoja yra ne tik mokytoja, bet ir mama, ir vaikas. Kiekviename iš mūsų gyvena mažas vaikas, jei žmogus praranda vaiką savyje, praranda ir gyvenimo džiaugsmą. Psichologė Virginija Servutienė priminė kaip svarbu ne tik klausyti, bet ir išgirsti, kaip svarbu puoselėti savąjį „AŠ“, jo neuždaryti, bet atvirkščiai – išlaisvinti.

Konferencijoje dalyvavo mokytojai ir Mažeikių miesto ir rajono, Joniškio, Šeduvos, Panevėžio, Kėdainių, Vilniaus, Klaipėdos, Rietavo ir vienuolikos Šiaulių miesto ir rajono švietimo įstaigų. Visi konferencijos dalyviai ir mokytojai, ir tėvai, ir vaikai dalyvavo „Apskrito stalo“ diskusinėse darbo grupėse. Diskusijose visi ieškojo atsakymo į klausimą „Koks mokytojų, tėvų ir vaikų indėlis į sėkmingos bendruomenės kūriną?“. Geranoriška mokytojų, tėvų ir vaikų sąveika – viena pagrindinių sąlygų nulemiančių visuminio vaiko ugdymo sėkmę, todėl visos trys grandys turėtų tapti ugdymo(si) partneriais. Šeima duoda vaikui tai, ko negali duoti jokia kita visuomeninė organizacija: šiltus emocinius santykius, saugumo jausmą. Iš tėvų vaikas mokosi santykių su visuomene, priima papročius, dorovines vertybes, tautinius įsitikinimus.

Tėvų ir pedagogų bendradarbiavime būtina vadovautis pagrindiniu principu, kad viskas, kas daroma, daroma vaikų labui. Pedagogai ir tėvai turi tapti ugdymo proceso partneriais, nes tėvai ir namų aplinka, veikia labiau negu mokykla.

Šiaulių Gegužių progimnazijos

mokytoja Raimonda Jnaulienė
 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra