Renginių šėlsmas ŠepetosAlmos Adamkienės pagrindinėje mokykloje

Spausdinti Įkelti informaciją
2014-10-16     Autorius:  T klasė T klasė

Spalio 10-ąją dieną mokykloje „virte virė tikras gyvenimas“. Pasibaigus pamokoms, mūsų mažieji artistai (vadovė – dramos būrelio vadovė, direktorės pavaduotoja Jūra Jurėnienė) išskubėjo į Adomo Petrausko gimimo 100 metų Jubiliejaus paminėjimą Uoginiuose. Šepetiškiams teko garbė atverti duris neeilinei šventei savo parengta kompozicija „Atėjau pas Adomą...“. Uoginių muziejuje buvo galima apžiūrėti ir ŠepetosAlmos Adamkienės pagrindinės mokyklos literačių, fotografių ir dailininkių, dalyvavusių projekte „Jaunųjų talentų dovana Adomui Petrauskui“, nepakartojamus darbus: 10 lapų preciziškai parengtą laikraštuką „Pirmyn į praeitį“ ir paveikslus (projekto vadovė lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Ramutė Kežienė, dailininkams pagelbėjo technologijų mokytoja metodininkė Ingrida Pučėtienė).

Tuo pačiu metu mokyklos jaunieji futbolininkai įdėmiai klausėsi paskutinių savo kūno kultūros mokytojo metodininko Zigmo Paulausko patarimų. Atsakingai ruošėsi susitikimui su kitų rajono mokyklų (Subačiaus gimnazijos, Alizavos, Rudilių, Salamiesčio pagrindinių) futbolo komandomis. Saulėta rudens diena sukvietė daug jaunimo į ŠepetosAlmos Adamkienės pagrindinės mokyklos puikiai paruoštą futbolo stadioną (praėjusiais metais mokykla rašė projektą ir už gautą finansavimą įsigijo naujus futbolo vartus, nusipirko kitų sportui ir sveikatinimui skirtų priemonių).

17 valandą mokykla svetingai sutiko tarptautinio projekto „T – klasė“ vadovę Jūratę Jadkonytę Petraitienę ir projekto filmo vadovą Deividą Gaudėšių. Svečiai gausiai susirinkusioms mamytėms (ir ne tik, nes projekto veikloje dalyvauja ir tėveliai) pristatė projekto idėjos gimimą ir jau parengto projekto tikslus. Ką reiškia „T- klasė“? Raidė T reiškia „tėvų“. Taigi, kas ta „Tėvų klasė“ ir kodėl jos reikia? Čia reikėtų prisiminti liūdną statistiką, skelbiančią, kad Lietuvoje tėvai savo vaikui vidutiniškai skiria apie 7 minutes per parą. Tad tėvų dalyvavimas šiame projekte ir bendrų veiklų su savo atžalomis vykdymas leistų pratęsti tas skurdžias minutes bent iki valandos. Nes projekto tikslas – skatinti tėvus aktyviau įsitraukti į mokyklos gyvenimą, juolab, kad projekto autoriai turi pasiūlyti ne vieną įdomią formą ar galimybę.

Projekto vadovė pasidžiaugė, kad ŠepetosAlmos Adamkienės pagrindinės mokyklos tėveliai ir jų vaikai aktyviai įsijungė į projekto veiklą. Visiems buvo smagu aptarti savojoje mokykloje vykstančias veiklas, pasidžiaugti, kas labiausiai patinka jiems ir jų vaikams, taip pat pasižiūrėti filmą ir pasisemti patirties iš respublikos mokyklų, kurios įgyvendina projektą „T – klasė“.Visi projekto dalyviai buvo apdovanoti projekto ženklu pažymėtais tušinukais ir žurnalais „T-klasė.“Susitikimas užtruko iki vėlyvo vakaro, tačiau neprailgo, nes dar buvo tartasi dėl naujų bendrų veiklų, kurias galėtume pasiūlyti mokyklai.

Ir dar. Renginio metu į internetinę „T – klasė“ projekto svetainę įkėlėme bendrą nuotrauką ir pasiuntėme palinkėjimą laimėti šiemet ką tik susikūrusiai mokyklos futbolo komandai. Mūsų palinkėjimas išsipildė – iškovota garbinga II vieta.

Laukiant svečių „T – klasės“ projekto „darbščiųjų rankų“ būrelio vadovė technologijų mokytoja metodininkė Ingrida Pučėtienė demonstravo skaidres iš pirmojo užsiėmimo. Mamyčių ir jų vaikų darbeliai tokie šaunūs, lyg tikrų meno meistrų gaminti.

Direktorė Vanda Vanagienė

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra