PROTŲ MŪŠIS UŽ LIETUVĄ

2018-02-08     Autorius:  Dainora Raudienė


Vasario 5 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyko didelis mūšis – protų mūšis „Mūsų Lietuva“, skirtas Lietuvos valstybės 100-mečiui.

Šventę pradėjo Mokinių tarybos narės Barbora, Emilija, Kornelija ir Viltenė. Poezijos posmais jos pasveikino visus susirinkusius su mūsų tėvynės – mūsų Lietuvos – šimtmečiu.

Atstovai iš visų 5-8 klasių (net 32 mokiniai) ir kiti bendruomenės nariai pasiskirstė į 8 komandas: “Lietuviai“, „Dzūkai“, „Aukštaičiai“, „Žemaičiai“, „Suvalkiečiai“, „Rūtos“, „Gandrai“ ir „Ąžuolai“. Kiekvienoje komandoje buvo po vieną penktoką, šeštoką, septintoką, aštuntoką ir vieną suaugusį bendruomenės narį. Džiaugiamės, kad prie komandų noriai prisijungė mokytojai, kompiuterių priežiūros inžinierius, buhalterė, raštinės administratorė ir 5a kl. mokinės mama.

Startą protų mūšiui davė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ligita Urbelienė, pasveikino visus su didele mūsų valstybės švente ir palinkėjo būti tikrais savo šalies patriotais. Komandos ėjo „Geltonu“, „Žaliu“ ir „Raudonu“ keliu, atsakinėdamos į įvairiausius klausimus apie Lietuvos gamtą, politinę santvarką, įžymius žmones, garsiu objektus ir, žinoma, istoriją. Kiekvienam „kelyje“ buvo du turai – 12 ir 13 klausimų. Komandoms tikrai teko pasukti galvas, kol atsakė net į 75 klausimus. Kol komisija skaičiavo teisingus atsakymus, pertraukose tarp turų visi dalyviai ir žiūrovai žiūrėjo filmukus apie mūsų gražiąją Lietuvą, dainavo smagias patriotines dainas. Protų mūšis vyko labai intensyviai, aistringai, džiaugsmingai. Komandos ėjo taškas į tašką. Galiausiai paaiškėjo, kad III vieta atiteko „Ąžuolų“ komandai,surinkusiai 56 taškus; II vietą užėmė „Lietuvių“ komanda, surinkusi 63 taškus. Protų mūšio nugalėtojais tapo „Suvalkiečių“ komanda, surinkusi net 64 taškus! Visos komandos buvo apdovanotos saldžiaisiais prizais, prizinių vietų laimėtojai – dovanėlėmis, o I ir II vietos laimėtojai – dar ir bilietais į kino centrą „Forum cinemas“.

Visi dalyviai po renginio buvo puikios nuotaikos, sveikino vieni kitus su ypatinga švente – mūsų Lietuvos 100-mečiu. Didžiuojamės, kad, nors ir esame maža, bet nepakartojama ir garbingos praeities šalis!

Mokytoja Dainora Raudienė