Projekto ,,Pažink valstybę“ dalyvių susitikimas
su mokyklos sveikatos priežiūros specialiste ir socialine pedagoge (Vilniaus Lazdynų mokykla)

2018-11-14     Autorius:  Svetainės MOKYTOJA

Projekto ,,Pažink valstybę“ dalyviai susitiko su mokyklos sveikatos priežiūros specialiste Lina Kieliūte ir socialine pedagoge Olga Stulpiniene.

Sveikatos priežiūros specialistė informavo vaikus apie tykančius pavojus didėjant beglobių gyvūnų skaičiui, papasakojo apie jų platinamas ligas, tokias kaip pasiutligė ir toksoplazmozė.

Žmonės pasiutlige užsikrečia, kai jiems įkanda, įdreskia ar apseilėja sergantis naminis ar laukinis gyvūnas ir su gyvūno seilėmis pasiutligės virusas patenka į žaizdą. Pavojingesni įkandimai į nuogą kūną, negu per rūbus. Labai pavojinga, kai pasiutę laukiniai gyvūnai giliai sukandžioja žmogui veidą. Įkandus gyvūnui žaizdą rekomenduojama gerai išplauti, esant galimybei dezinfekuoti žaizdų dezinfekcijai tinkamomis priemonėmis. Pirmieji pasiutligės simptomai panašūs į gripą: karščiavimas, galvos skausmas, didelis silpnumas. Ligai progresuojant atsiranda ir kitų simptomų. Įkandus bet kokiam gyvūnui rekomenduojama kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kur gydytojas, įvertinęs situaciją ir galimą riziką užsikrėsti pasiutlige, skirs profilaktinį pasiutligės vakcinacijos kursą. Užsikrėtus pasiutlige vienintelis būdas išsaugoti gyvybę yra pasiutligės vakcinos įskiepijimas.

Toksoplazmozė – kačių platinama liga, kuria pačios užsikrečia užterštoje aplinkoje, ėsdamos užsikrėtusias peles, paukščius, žalią gyvulių mėsą. Dažniausiai užsikrečia jaunos (iki 2 metų) ir valkataujančios katės. Todėl primygtinai siūloma kates maitinti sausu, konservuotu ar virtu maistu ir laikyti namuose. Nežaisti su svetimomis katėmis, ypač valkataujančiomis. Taigi sveikatos priežiūros specialistė perspėjo mokinius saugiai elgtis su gyvūnais, kad vėliau netektų ilgai gydytis.

Soc. pedagogė papasakojo mokiniams ne tik apie netinkamą žmonių elgesį su gyvūnais, dažnas patyčias, bet ir vis labiau populiarėjančią socialiai atsakingą veiklą statant namelius benamėms katėms. Taip beglobės katės aprūpinamos gyvenamąja vieta, užkertamas kelias beglobių gyvūnų gausėjimui, žiauriam elgesiui su jais, formuojama saugi bei švari aplinka tiek gyvūnams, tiek ir žmonėms. Soc. pedagogė tikėjo, kad ši puiki iniciatyva greitai nesibaigs ir visos Vilniaus katės sulauks šiltų, jaukių namų.

Išklausius pranešimų, projekto ,,Pažink valstybę“ dalyviams kilo daugybė klausimų, į kuriuos mielai atsakinėjo viešnios.

Projekto ,,Pažink valstybę“ grupės vadovas Irmantas Diržius