Projekto „Augu skaitydamas“ Knyg(i)ų mūšio finalo dalyviai

Spausdinti Įkelti informaciją
2014-10-28     Autorius:  Panevėžio A.Lipniūno progimnazija

Skaitymo įpročių tyrimai rodo, jog Lietuvoje neskaito 41 proc. žmonių. Vaikai vis daugiau savo laiko skiria televizijai arba internetui. Projekto „Augu skaitydamas“ tikslas – keisti šią situaciją ir siekti, kad knyga vaikams taptų geru laisvalaikio draugu ir partneriu, nes skaitantis vaikas – išmintingas suaugęs. Šis projektas kvietė skaityti visus vaikus ir būti dalimi skaitančios, gudrios, smalsios, draugiškos ir veržlios bendruomenės dalimi.

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos pradinių klasių mokiniai, paraginti savo mokytojų ir tėvelių, internetinėje svetainėje „Augu skaitydamas“ kūrė savo skaitytojo profilį, registravo perskaitytas knygas, augino savo Knygų medį. Iš aktyviausiai skaitančių vaikų buvo sudaryta „Knygų graužikų“ komanda ir užregistruota konkursui „Knyg(i)ų mūšiai“. Iš pradžių vyko atrankinis etapas. Jame dalyvavo daugiau kaip 200 komandų. Atrankinį etapą sudarė 5 turai po 10 klausimų. Buvo pateikti klausimai, kurie visi buvo susiję su rašytojais, knygomis, jų herojais, knygų ekranizacijomis. Mūsų progimnazijos komandai šį turą pavyko įveikti sėkmingai. Patekome tarp dešimt geriausiai pasirodžiusių komandų Lietuvoje ir buvome pakviesti dalyvauti „Knyg(i)ų mūšio“ finale. Jis vyko spalio 21 d. Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje. Konkursą vedė „Augu skaitydamas" ambasadorius Andrius Tapinas. Finale buvo penki turai. Keturi turai - „knyginiai“ - apie autorius, herojus, jų ypatybes ir penktas turas – paveiksliukų–ekranizacijų arba knygų iliustracijų. Finale iš 10 komandų užėmėme 4 vietą. Nors ir nelaimėjome pagrindinio prizo, tačiau visiems vaikams šis žaidimas suteikė daug gerų emocijų, naujos patirties. Nelikome ir be dovanų. Kiekvienas dalyvis gavo po knygutę, skanavo sveikus „Veri Beri“ saldumynus, vaišinosi ledais.

Didžiuojamės šio projekto dalyviais: Domu Gintautu, Milanu Rinkevičiumi, Modestu Batavičiumi, Evelina Čeponyte, Jurgita Tunkevičiūte, Mante Ežerskyte. Viliamės, kad noras skaityti neprapuls ir pirmas kartas nebus paskutinis.

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos mokytoja metodininkė Laima Norvaišaitė
 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra