Projektas ,,Rinkis įdomiausią profesiją" (Vilniaus Lazdynų vidurinė mokykla)

Spausdinti Įkelti informaciją
2015-04-30     Autorius:  Svetainės MOKYTOJA

„Bangelėje“ sujudimas. Pagaliau atėjo laukta diena – balandžio 23-ioji – projekto „Rinkis įdomiausią profesiją“ pristatymo diena. 1b,3b,4b klasių mokiniai (mokytojos V. Šalkovskaja, R. Ranceva, V. Glinskaja, R. Karnuševičienė) tam ilgai ruošėsi.

Vaikai prisiminė profesijų pavadinimus lietuvių ir rusų kalbomis, aptarė įvairių profesijų atstovų darbą, rašė rašinėlius, kūrė eilėraščius, piešė, klijavo... Savo darbeliais papuošė klases ir koridorių.

Renginys prasidėjo nuotaikinga dainele - filmuku. Mokiniai negalėjo atplėšti akių nuo dirbančių, skubančių, padedančių kitiems žmonių. Tada parodė, ką ir patys moka. Jie deklamavo lietuvių ir rusų poetų eilėraščius apie profesijas, prisiminė patarles ir priežodžius apie darbą, skaitė rašinėlius apie tėvų veiklą, aptarė daugelio profesijų svarbą, sužinojo, kokios profesijos yra populiariausios ir perspektyviausios.

O tada įvyko stebuklas. Staiga mokiniai pradingo, o klasėje atsirado būrys įvairiausių profesijų atstovų. Kūrybingi, pilni minčių ir idėjų dizaineriai papasakojo apie savo darbą, pristatė poilsio ir darbo drabužių kolekciją. Dainavimo mokytojai mokė dainuoti daineles apie batsiuvį, apie du batus.

Šokėjai parodė keletą šokio žingsnelių, netikėtai virtusių smagiu, nuotaikingu šokiu „Letkis“. Rimtieji diktoriai taip pat nusprendė palinksminti klausytojus. Jie raiškiai, taisyklinga lietuvių kalba skaitė eilėraštukus - mįsles. Klausytojai buvo atidūs, smagiai plojo, išgirdę profesijos pavadinimą. Prajuokindavo vienišas pliaukštelėjimas, o po to visi puldavo audringai aiškintis, reikėjo ar nereikėjo ploti...

Laikas bėga greitai. Reikia grįžti į realybę. Renginys mokiniams patiko. Tikimės, kad tai buvo ne tik smagus laiko praleidimas. Manome, kad išgirsta informacija, naujos žinios paskatins mokinius jau dabar rimtai pagalvoti apie būsimą profesiją.

Lietuvių kalbos mokytoja Rita Karnuševičienė
 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra