Projektas ,,Pažink valstybę“ ( Vilniaus Lazdynų mokykla)

Spausdinti Įkelti informaciją
2018-11-13     Autorius:  Svetainės MOKYTOJA

Šiais mokslo metais Vilniaus Lazdynų mokyklos 5-8 klasių mokiniai ir mokytojai itin aktyviai įsitraukė į Ugdymo plėtotės centro ir Valstybės pažinimo centro organizuojamą respublikinį projektą ,,Pažink valstybę“, kurio tikslas – paskatinti mokyklų bendruomenę imtis pilietinės atsakomybės, ugdyti mokinių kritinį mąstymą ir aktualių visuomenei problemų sprendimo gebėjimus.

Po įvadinio seminaro, per kurį mokyklai buvo paskirta Savivaldos sritis, projekto dalyviai tarpusavyje aptarė projekto idėją, tikslus, išsikėlė problemą ,,Kuo mokiniai galėtų prisidėti prie beglobių gyvūnų gerovės?“, numatė veiklos planą ir pasidalijo darbais.

O veiklos tikrai nusimato daug! Pirmiausia, gauti rašytinius tėvų sutikimus dėl vaiko dalyvavimo šiame projekte ir jo fotografavimo/filmavimo bei nuotraukų ir (ar) filmuotos medžiagos viešinimo. Paskui aplankyti kačių parodą Ozo prekybos centre, sukurti klausimyną mokytojams ir mokiniams, iš kurio atsakymų paaiškėtų suaugusiųjų ir vaikų požiūris tiek į naminius (kačiukus bei šuniukus), tiek į beglobius gyvūnus. Visi projekto dalyviai fotografuos, kartu su dailės mokytoja Božena Kubiak pieš, lietuvių kalbos mokytojais Rolanda Dancevičiene ir Irmantu Diržiumi aprašys savo mylimus augintinius, o per darbų parodą viešai skaitys savo darbus, dalinsis įspūdžiais. Be to, penktokai, perskaitę J. Biliūno noveles ,,Brisiaus galas“, ,,Kliudžiau“, per lietuvių kalbos pamokas aptars niekam nereikalingo gyvūno dramą (nesvarbu, ar jis būtų senas ar jaunas), žmonių abejingumą jam. Mokyklos socialinė pedagogė Olga Stulpinienė organizuos mokiniams paskaitą-diskusiją apie žmonių netinkamą elgesį su gyvūnais, patyčias, o sveikatos priežiūros specialistė Lina Kieliūtė - apie tykančius pavojus didėjant beglobių gyvūnų skaičiui. Geografijos mokytoja Renata Žiškienė kartu su šeštokais fotoaparatu užfiksuos beglobių kačių gyvenamąsias vietas Lazdynų mikrorajone, sutvarkys jas, sukurs jų buvimo žemėlapį, biologijos mokytoja Marija Milašienė organizuos mokykloje akciją ,,Padėk vargstančiam gyvūnui!“, o mokytojai Irmantas Diržius bei Kristina Fišienė kartu su penktokais nuveš suaukotą maistą, pledus, pavadėlius, žaislus ir kitus daiktus į gyvūnų globos organizaciją ,,Lesė“. Dar mūsų laukia susitikimai su Lazdynuose esančios veterinarijos klinikos gydytojais, Lazdynų seniūnijos seniūnu Vytautu Kirsniu, kuriam technologijų mokytojas Denisas Potapčik siūlys savo ir mokinių pagalbą sprendžiant beglobių kačių gyvenamojo būsto klausimą.

Taigi projektas ,,Pažink valstybę“ skatins jame dalyvaujančių mokinių ir mokytojų pilietinį aktyvumą svarstant tokius viešuosius valstybės gyvenimo reikalus, kaip beglobių gyvūnų gerovė, bendradarbiavimą su valstybės institucijomis sprendžiant aktualias visuomenei problemas.

Projekto ,,Pažink valstybę“ grupės vadovas Irmantas Diržius

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra