PROJEKTAS „MES-GAMTOS DALIS“ PRAKTIKOJE (Vilniaus Lazdynų mokykla)

Spausdinti Įkelti informaciją
2020-01-12     Autorius:  Svetainės MOKYTOJA

Jau kelintus metus mokykloje tęsiasi gamtamokslinis projektas „MES-GAMTOS DALIS“. Vienas iš jo tikslų kuo daugiau priartinti mokinius prie gamtos, jos pažinimo, puoselėjimo, gamtos procesų nagrinėjimo. Kad mokiniams būtų kuo įdomiau tai daryti, mokykla gavo naujoviškų prietaisų laboratoriniams ir praktiniams darbams atlikti.

Pirmieji, kas išbandė prietaisus per praktinius užsiėmimas biologijos pamokose, tai 9 klasių mokiniai. Mokiniai galėjo tyrinėti augalus, mikropreparatus ir laboratorinius, ir pagamintus savo rankomis. Vieni mokiniai dirbo laborantais praktikais, pjaustė, dėliojo atneštas priemones, kiti jas analizavo ir darė išvadas. Analizavo pirštų atspaudus, augalų lapų ląsteles, cukrų, druską, kreidą ir kita, pabuvo sekliais, ieškojo įvairiausių dalykų, kurių nepamatysi plika akimi.

Mokiniams tokios pamokos, kur mokymasis vyksta tyrinėjant aplinką, eksperimentuojant, atrandant ir išrandant, kuriant, bendraujant labiau įsimena, skatina labiau domėtis ne tik naujomis technologijomis, bet ir gamta ir jos dėsniais. Nes mokyklos aplinka ne tik ugdymosi erdvė, bet gali būti ir aplinka, kur vyksta atradimai gamtoje, nes kiekvienas mokinys gali sau atrasti kažką naujo.

Biologijos mokytoja Marija Milašienė
 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra