Piešinių konkurso ,,Teismas gina žmogų“ finalinio renginio įspūdžiai

Spausdinti Įkelti informaciją
2015-12-08     Autorius:  Panevėžio A.Lipniūno progimnazija

Europos teisės dienos proga surengtas Nacionalinės teismų administracijos ir visos Lietuvos teismų organizuotas respublikinis piešinių konkursas „Teismas gina žmones“, skirtas 6–8 klasių mokiniams. Pusfinalio metu teko apsilankyti Panevėžio miesto teisme organizuotoje šventėje, kuriame buvau apdovanota ir pakviesta dalyvauti finale. Netrukus 2015-10-27 sulaukiau kvietimo atvykti į Lietuvos apeliaciniame teisme vykusį renginį, buvau viena iš penkių lauretų, kurių piešiniai pripažinti kaip originaliausi ir aiškiausiai perteikiantys konkurso temą.

Renginio metu susirinko gausus būrys svečių – teisėjai, mokytojai, mokiniai, jų tėvai. Konkurso lauretus ir svečius sveikino Nacionalinės teismų administracijos direktorė Reda Molienė, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus, piešinius vertino ir juos aptarė dailininkė Inga Dargužytė.

Baigiamasis konkurso „Teismas gina žmones“ renginys suteikė galimybę iš arti pamatyti teismų veiklą. Teko dalyvauti protų mūšyje, kuris privertė ne tik pamąstyti apie teismus ir teisingumą, bet ir pagilinti teisines žinias. Mane, kartu su kitais prizininkais, pakvietė išbandyti vaidybinius gebėjimus - sveičiams vaidinome inscenizaciją pasakos ,,Raudonkepuraitė“ tema, kur vilkas sulaukė tikrojo teisingumo.

Apsilankymas teismo rūmuose padėjo suprasti, koks yra sunkus ir atsakingas teisėjo darbas. Neišdilgdomų įspūdžių paliko skliautuoti teismo koridoriai, teismo salės, teisėjų darbo vietos. Norisi tikėti, kad teisingumas iš tiesų visada apgins žmogų.

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos 7 b kl. mokinė Austėja Ramanauskaitė

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra