KONFRENCIJA „TARPTAUTINIŲ PROJEKTŲ VYKDYMO PATIRTIS ROKIŠKIO RAJONO ŠVIETIMO ĮSTAIGOSE IR IŠŠŪKIAI ATEIČIAI“

Spausdinti Įkelti informaciją
2015-03-17     Autorius:  Svetainės MOKYTOJA

2015 m. sausio 22 d. vyko Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus ir švietimo centro organizuota rajoninė konferencija „Tarptautinių projektų vykdymo patirtis Rokiškio rajono švietimo įstaigose ir iššūkiai ateičiai“. Joje buvo pristatyta rajono švietimo įstaigų patirtis dalyvaujant Europos projektuose ir projektų išliekamoji vertė.

Konferencijos dalyvius pasveikino Švietimo skyriaus vedėjas A.Laužadis, kuris apžvelgė Rokiškio mokyklų dalyvavimą programos „Mokymosi visą gyvenimą“ projektuose. Mokyklų atstovai pasidalino savo unikalia dalyvavimo daugiašaliuose projektuose (Comenius, Regio, Grundtvig, eTwinning) patirtimi.

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos pranešėjos D.Macijauskienė ir I.Laužadienė, vykdžiusios Erasmus+ tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projektą „CuLture, nature And People- meeting points of Lithuania, The Czech Republic and Bulgaria“, pabrėžė, kad mokytojai ir mokiniai turėjo galimybę patobulinti užsienio kalbų mokėjimą, pažinti kitų šalių kultūrą, išmokti naujų mokymo(si) metodų.

Mokytojos L.Grochauskienė, N.Gužienė, S.Gindvilienė, dalyvavusios Comenius Regio partnerystės projekte „Baltų šaknys – baltų kultūros paveldo kūrybiškas panaudojimas ugdymo procese, baltų kultūros palikimas mokinių ir mokytojų darbuose“, džiaugėsi naujais metodiniais darbais. Mokytojos padovanojo konferencijos dalyviams projekto metu išleistas knygas bei brošiūras. Jos pabrėžė, kad pagrindinis projekto rezultatas - kūrybiškas mokymasis.

Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokytoja V. Deksnienė pristatė Grundtvig suaugusiųjų, profesinio orientavimo Euroguidance, mokytojų kvalifikacijos, jaunimo mainų projektus. Ji kalbėjo apie galimybę suaugusiems tobulinti anglų kalbos žinias, pažymėjo, kad į projekto savanorišką veiklą įsitraukė ne tik Lietuvos senjorai, bet ir užsienio.

Mokytoja L.Tichonova kalbėjo apie programos eTwinning projektų naudą ugdyme. Pranešime „Kuo naudingas dalyvavimas eTwinning projekte Pandėlio gimnazijai?“ pranešėja pateikė projektų pavyzdžių, tarptautinės veiklos ir jos pripažinimo galimybes. Programos eTwinning projektų ypatumas - tai nemokama ir saugi galimybė bendrauti, vystyti bendradarbiavimo projektus ir dalintis idėjomis visoje Europoje. L. Tichonova džiaugėsi, kad vykdyti projektus galima neišėjus iš klasės. Tai puiki galimybė ne tik miestų, bet ir kaimo mokykloms, nes programos eTwinning dėka galima rasti partnerį kitam Erasmus+ projektui.

Konferencijoje dalyvavo ne tik mokytojai, bet ir įstaigų direktoriai ir direktorių pavaduotojai. Pastarųjų dalyvavimas labai svarbus, nes pagal Erasmus+ programos eTwinning užsakyto tyrimo rezultatus, vykdant projektinę veiklą, mokytojams labai svarbus administracijos palaikymas.

Renginyje taip pat dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo atstovė, koordinuojanti Erasmus+ programos mokyklinius projektus. Ji pristatė naujos programos galimybes švietimo įstaigoms (mokykloms, suaugusiųjų švietimo, neformaliojo švietimo, ikimokyklinio ugdymo) tobulinti savo veiklą pasinaudojant fondo programos administruojamomis lėšomis per įvairius projektus.

Konferencijoje buvo pažymėta, kad visi projektai suteikia dideles dalykų integracijos galimybes, plečia mokytojų, mokinių akiratį, suteikia entuziazmo naujiems darbams ir projektams.

Renginio metu salėje ir fojė veikė rajone vykdytų projektų viešinimo darbų ir galutinių produktų paroda.

Pandėlio gimnazijos mokytoja,

programos eTwinning konsultantė Panevėžio regione,

Larisa Tichonova

 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra