Kas slypi už programos
„IT projektų vadyba ir komandinis darbas“
dalyvių šypsenų? Vilniaus Lazdynų mokykloje

Spausdinti Įkelti informaciją
2015-11-19     Autorius:  Svetainės MOKYTOJA

Nuo šių metų spalio mėnesio Lazdynų mokykloje pradėta įgyvendinti neformaliojo ugdymo programa „IT projektų vadyba ir komandinis darbas“. Joje dalyvauja visas pulkas smalsuolių, 4, 6, 7, 10 klasių moksleivių, o užsiėmimus veda informacinių technologijų mokytojos Anželika Jurčik ir Elada Stasiulevičienė

Dalyvaudami programoje „IT projektų vadyba ir komandinis darbas”, moksleiviai įgyvendina informacinių technologijų projektą, t.y. kuria internetinę svetainę. Šiais metais dešimtokai iškėlė idėją sukurti mokyklos „Virtualų gidą“.

Projektas susideda ne tik iš IT produkto sukūrimo, bet ir socialinio mokymosi grupėje. Dirbdami komandoje mokiniai į savo gyvenamąją vietą bando pažvelgti jauno žmogaus akimis, atrasti, kas jaunimui įdomu ir aktualu jų miesto, kaimo aplinkoje. Savo matymą projekto dalyviai perteikia kurdami virtualų gidą, t.y. internetinę svetainę.

Šiuo metu vaikai mokosi, kaip ieškoti idėjų, jas atrinkti, planuoti veiklas, laiką, išteklius. Ne mažiau svarbus ir komandinis darbo vaidmuo, pasiskirstant vaidmenis, geriau save pažįsta, tobulinant savo komandinius ir lyderiavimo įgūdžius. Vėliau, suformavę komandą ir susiplanavę projektą bei surinkę informaciją, mokysis, kaip kūrybingai panaudoti įvairius WEB 2.0 įrankius, kurti vaizdo filmukus, redaguoti nuotraukas ir panašiai.

Šią programą parengė ir įgyvendina asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“. Ši sukurta projektų vadybos programa mokyklinio amžiaus jaunimui yra bene pirmoji tokio pobūdžio programa Lietuvoje.

Anželika Jurčik,

Elada Stasiulevičienė
 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra