Dalyvavimas animacijos programoje Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus Lazdynų vidurinė mokykla)

Spausdinti Įkelti informaciją
2015-04-30     Autorius:  Svetainės MOKYTOJA

2015 m. balandžio 22 d. priešmokyklinės klasės ugdytiniai dalyvavo Animacijos edukacinėje programoje Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje.

1992 m. Lietuvos dailės muziejaus padalinys tapo atskiru Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi. 1996 m. muziejus persikėlė į rekonstruotus Mažuosius Radvilų rūmus, Vilniaus g. 41.

Dalyvaudami Animacijos edukacinėje programoje vaikai susipažino su pagrindiniais animacinių filmų kūrimo principais, pagrindinėmis animacijos technikomis, pamatė Lietuvos animatorių sukurtus piešinius ir darbus. Jie sužinojo, kad tradicinė animacija – tai animacija, kuri pasižymi detaliais piešiniais. Tikroviškumui užtikrinti naudojami net 24 piešiniai per sekundę. O lėlių animacija – seniausia. Dirbdamas šiuo principu animatorius ne tik kontroliuoja judesį, bet ir pats gamina lėles, kuria aplinką. Buvo įdomu sužinoti apie plastilininę animaciją. Tai molio ar plastilino animacija. Figūros lipdamos iš molio arba kitos lengvai formuojamos medžiagos ir fotografuojamos taip pat, kaip lėlių animacijoje. Iškarpų animacija – tai sustabdyto kadro animacijos rūšis.

Vaikai nustebo sužinoję, kad yra dar ir smėlio animacija, ant kino juostos piešta animacija, dažų ant stiklo animacija ir dar daug kitų technikų.

XXI a. atsirado galinga kompiuterinė įranga, kuri leidžia žymiai greičiau ir lengviau kurti filmukus. Kompiuterinė animacija skirstoma į dvimatę ir trimatę.

Programos pabaigoje vaikams buvo parodyti gražūs lietuviški animaciniai filmukai.

Vyr. mokytoja Margarita Stankevič
 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra