Apie projektą

Projektas ,,T klasė”T klasė

 

Raidė ,,T” reiškia ,,Tėvų”. Toliau galime tik interpretuoti: Trylikta, Teisinga, Tobula, Tvirta, Tolerantiška... Viskas mums tinka, nes projekto tikslas – skatinti tėvus aktyviau įsitraukti į mokyklos gyvenimą, ir tam pasiūlysime ne vieną formą ar galimybę.

 

Pirmiausia – bendruomenės kūrimas. Mokyklos, klasės pagrindu suburta tėvų bendruomenė – tai ne tik didžiulė pagalba mokytojui, ne tik mokinio stiprusis užnugaris, bet ir smagus bei naudingas laikas patiems tėvams.

 

Drąsinsime pedagogus įsileisti gimdytojus į klases, pamokas ir net, jei yra galimybė bei poreikis, pvz., į mokyklos virtuvę (vienoje Vokietijos mokymo įstaigoje mamos organizavo savo vaikų klasės maitinimą – pačios virė ir gamino pietus).

 

Mokytojas, mūsų manymu, – ugnies įžiebėjas, uždegantis norą veikti. Ugnies kurstymas jau turėtų pereiti į tėvų rankas. O galimybės tikrai didelės: tiek per pamokas, tiek po jų. Projekto veikloje numatytos bent kartą per mėnesį šeimos narių vedamos pamokos. Pavyzdžiui, mama farmacininkė – puikiausiai išmano chemiją, tėtis policininkas – žmogaus saugą, močiutė gali būti nepakeičiama technologijų pamokoje (apie tai byloja mūsų reportažas ,,Ar vėl močiutę kviesite?”). Mokiniams – tai ne tik įdomesnė, kitokia pamoka, bet įrodymas, kad žinios pritaikomos bei reikalingos gyvenime. Tėvams – neįkainojama patirtis ir savo vaiko klasės pamatymas ,,iš vidaus”, susipažinimas su pedagogo darbu. Kartu tai yra profesinis orientavimas, kuriam šiame leidinyje skyrėme ypač daug dėmesio. Juk visų mūsų tikslas tas pats – parengti atžalą gyvenimui, padėti pasirinkti profesiją. Kitokios pamokos gali būti ne tik mokykloje – juk daug įdomiau mamos ar tėčio darbe. Kodėl ne? Ekskursijos į tėvų darbovietes yra patrauklus ir įdomus būdas pažinti, išmokti, susidomėti.

 

Prisimenate statistiką, kuri skelbia, kad Lietuvoje tėvai vidutiniškai savo vaikui skiria apie 7 minutes per parą. Tad gimdytojų įsitraukimas į mokyklos veiklą šias minutes ištęstų bent jau iki pusvalandžio. Bus užklasinė veikla tėvams ir vaikams. Tame pačiame būrelyje skirtingos kartos kartu gali piešti, dainuoti, žaisti futbolą ir t. t. Įdomiai leidžiamos popietės, atsiranda bendri pomėgiai, interesai, pokalbiai, lengviau aptinkamas keliukas į paauglio širdį. Juk žinome, kokie jie būna dygliuoti.

 

Trumpai apie projekto veiklas

 

Projekte ,,T klasė” dalyvauja 16 mokyklų iš visos Lietuvos. Daug dėmesio skirsime tiek individualiam bendravimui su mokymo įstaigų tėvais, tiek per žiniasklaidą aprėpdami visos mūsų šalies tėvus. Vyksime į mokyklas, rodysime vokiečių režisieriaus Reinhardo Kahlo filmą ,,Ateities laboratorijos”. Jame neįprasti, bet veiksmingi mokymo būdai Vokietijos mokyklose, taip pat diskutuosime. Kviesime tėvus į vaizdo konferencijas, kurios bus transliuojamos iš skirtingų Lietuvos savivaldybių vienu metu, kalbėsimės su specialistais, žymiais pedagogais, psichologais, tarsimės, ieškosime geriausių sprendimų. Rengsime komunikacinės kompetencijos seminarus pedagogams , darysime apklausas, rinksime metodinę medžiagą, pagal ją bus sukurtas ,,T klasės” metodinis filmas . Mokinius kviesime į jiems specialiai rengiamų laidų ciklą ,,Gimnazistai”, taip pat mokyklos ugdytiniams išleisime 2 leidinius, juose daug dėmesio skirsime jų savivaldai mokykloje, motyvacijai, profesiniam orientavimui.

 

Visą sukauptą informaciją bus galima rasti specialiai sukurtoje interneto svetainėje www.mokytojodienoraštis.lt. Kviečiame prisijungti, rašyti savo nuomonę, klausti, bendrauti ir bendradarbiauti.

 

Kontaktai:

Projekto vadovė ir leidinio ,,T klasė” redaktorė Jūratė Jadkonytė-Petraitienė

Jurate@aja.lt, tel. +370 655 23830