Netradicinė pamoka – „Kalėdos prieš 60 metų“.

Spausdinti Įkelti informaciją
2014-12-17     Autorius:  Raimonda reimi

Gruodžio 16 dieną 4c klasės mokiniai buvo maloniai nustebę, nes pasaulio pažinimo pamoką jiems vedė ne mokytoja Alina, bet Gabijos močiutė Dalia.

Netradicinės pamokos tema – „Kalėdos prieš 60 metų“.

Močiutė Dalia nustebino vaikus pasakodama, kad prieš šešiasdešimt metų gamta buvo visai kitokia: dideli šalčiai, didžiulės sniego pusnys, nukarę varvekliai nuo stogų... Bet noras sulaukti Kalėdų švenčių nepasikeitė – ir tada, ir dabar, vaikai labiausiai laukia Kalėdų senio su dovanomis.

Vaikai sužinojo, kaip tada buvo švenčiamos Kūčios, Kalėdos. Kaip močiutės mama ruošdavo valgius, kaip vaikai visą dieną turėdavę valgyti virtas pupas ir gerti avižų kisielių. Net ir duonos nusipirkti būdavę sunku, reikėdavo stovėti ilgose eilėse...

Eglutę puošdavo tik Kūčių vakarą su savo pačių pasigamintais žaisliukais, rojaus obuoliukais, mamos keptais sausainėliais, vatos gumulėliais ir, žinoma, saldainiais. Smagiausia vaikams buvo, kai močiutės Dalios užduotas klausimas, kas vaikų manymu buvo saldainių popieriukuose, kai reikėdavo nupuošti eglę, vaikus prajuokino. Mat saldainių vietoje būdavo duonos gabalėliai, vatos gumulėliai... Įdomu, kur dingdavo saldainiai?

Močiutė Dalia vaikams atnešė virtų pupų. Ne visi vaikai buvo matę pupas ir jų ragavę.

Vaikai išgirdo ir senųjų žodžių, išsiaiškino jų reikšmes. Žaidė senovinį žaidimą, klausėsi močiutės deklamuojamų eilėraščių, dainuojamų dainų.

Pamoka buvo per trumpa. Tiek daug dalykų savo atmintyje nešiojasi močiutė Dalia. Taip norėjosi dar pasiklausyti apie anuos, vaikams nežinomus laikus...

Susitarėme, kad močiutė Dalia mus aplankys pavasarį, kai gamta ruošis Velykoms. Ji turi dar daug ką mums papasakoti...

Labai lauksime susitikimo.
 
Komentaras
Vardas:
El. paštas:
Komentuoti:
Apsaugos kodas:

Komentarų nėra